17.8 C
Скопје
04:48 - 20 мај, 2024

Ознака : тенисерка

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерЧудесни жени

Која е тенисерката Коко Гoф на која ѝ се поклонува и Мајк Тајсон: „Коко! Успеа! Америка и целиот свет слават!“

Ј.К.Д
Американката Коко Гoф ја победи Арина Сабаленка од Белорусија во финалето на Отвореното тениско првенство на САД (Ју-Ес Опен). Ова е прва Грен слем титула...
БалканСлајдерСцена

Пристигна уште едно момченце: Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер добија трето дете

Еспресо
Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ го роди своето трето дете. За неа и нејзиниот сопруг Бастијан Швајнштајгер пристигна уште еден син. Името на детето се...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ВИДЕО: Серена Вилијамс и Олимпија уживаат во преслатка караоке сесија

Васко Спасоски
Серена Вилијамс ужива во својата пауза од тенисот на наубав можен начин. 39-годишната тенисерка се повлече од второто коло на „Roland Garros“ поради повреда, а...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Ана Ивановиќ го покажа виткото тело после породувањето: Тенисерката ужива во Мајорка со семејството! (ФОТО)

Еспресо
Прекрасната тенисерка Ана Ивановиќ беше забележана на една плажа во Мајорка, каде што уживала во друштво на семејството. Сопругата на германскиот фудбалер Бастијан Швајнштајгер се...
Секојдневие

Бурниот живот на Вознијацки: Се сликаше гола за магазин, а Роналдо ја „ќари“ со скап автомобил (ФОТО)

Еспресо
Данската тенисерка вчера и официјално на 29 години замина во пензија. Каролина Вознијацки со поразот од Онс Жабер во третото коло на Австралија Опен и...
ЛајфстајлСцена

Хрватската тенисерка го запали Инстаграм: Има повеќе секси фотки отколку победи во кариерата (ФОТО)

Igor
Хрватската тенисерка Клара Мрчела доминира на Инстаграм. Нема да го најдете нејзиниот учинок на Инстаграм, на ВТА листата ја нема. Но и покрај тоа успеала...
ЛајфстајлСцена

Серена Вилијамс ни го покажа задникот во минијатурно бело бикини (ФОТО)

Igor
Една од најдобрите женски тенисерки во светот Серена Вилијамс ги собра „лајковите„ на Инстаграм за денес. Таа објави фотографија на која позира во минијатурно бело...