24.8 C
Скопје
13:01 - 25 мај, 2024

Ознака : ќари

Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) МАРТИНА НИ ЗГОТВИ САБОТЕН РУЧЕК: Пилешко со брокули во сос од кари

Ј.К.Д
Од денес, еспресо.мк почнува соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на Инстаграм профилот (martinascookingg)...
Секојдневие

Бурниот живот на Вознијацки: Се сликаше гола за магазин, а Роналдо ја „ќари“ со скап автомобил (ФОТО)

Еспресо
Данската тенисерка вчера и официјално на 29 години замина во пензија. Каролина Вознијацки со поразот од Онс Жабер во третото коло на Австралија Опен и...