Ознака : пилешко

Гастро марифети

Изненадете ги најблиските со сочно похувано пилешко

Еспресо
Состојки: 1 килограм бело пилешко месо 500 милилитри млеко 3 чешниња ситно исечкан лук 3 лажици пченкарно брашно 3 лажици кафеав шеќер 3 лажици соја...
Секојдневие

Неодоливо вкусно: Полнето пилешко со спанаќ и фета сирење (РЕЦЕПТ)

Еспресо
Ви претставуваме рецепт за полнето пилешко месо, со спанак, лук и фета сирење. Овој рецепт може да се подготви и во тавче или на скара,...
Гастро марифети

Неделен ручек за целото семејство – Сочно пилешко на француски начин (РЕЦЕПТ)

Igor
Погледнете што се ви е потребно за да го подготвите сочното пилешко на француски начин… Состојки: цело пиле, исечено на парчиња За маринадата: ½ литар...
Гастро марифети

Необична фантазија од вкусови: Медено пилешко со сланина – идеален ручек за викенд!

Igor
Состојки: 1 парче пилешко бело месо (околу 400 г) 10-15 тенки резанки димена сланина 1 полна лажичка мед 1 полна лажичка сенф сок од 1...
Гастро марифети

Пи­леш­ко во до­ма­тен сос (РЕЦЕПТ)

Igor
Сос­тојки: 500 гр пи­леш­ко или ед­на по­ма­ла ко­кошка 500 мл со­ја сос 500 мл до­ма­тен сос 200 мл ја­бол­ков оцет 100 гр гус­тин мас­ло по...
Гастро марифети

Брз, едноставен и супервкусен оброк за целото семејство – Тестенини со пилешко и спанаќ (ВИДЕО)

Igor
Ви претставуваме едноставен рецепт од YouTube каналот на Tasty за тестенини со пилешко месо и спанаќ што ќе го припремите во едно тенџере. За ова...
Гастро марифети

Како ПЕЧЕНОТО ПИЛЕШКО секогаш да биде сочно? Избегнувајте ги овие грешки

Igor
Иако ни изгледа дека нема голема филозофија во тоа да се подготви вкусно печено пилешко, многупати месото не е сочно или е премногу тврдо. Тоа...
Гастро марифети

Супербрза вечера: Тортиља со пилешко готова за 20 минути

Igor
Доколку сте гладни навечер, а уморни сте од готвењето, тогаш ова е идеалниот рецепт за вас. Брза подготовка, а сепак превкусно. Состојки: – 2 тортиљи...
Гастро марифети

Медитерански тортиљи со пилешко месо

Igor
Подгответе си малку поинаков, ручек или вечера и уживајте во овие прекрасни медитерански тортиљи. Потребни состојки за две порции: 4 тортилји 450 г пилешки прсти...