Tag : грчки

Кујна Лајфстајл Слајдер

Неодоливо кремасти и чоколадни – Грчките ледени коцки се празник за непцата!

Еспресо
Идеален десерт за сите љубители на богатиот чоколаден вкус… Потребни состојки: 250 гр мелени интегрални бисквити100 гр маргарин400 гр чоколадо за готвење200 гр неутрално крем...
Живот

Само две состојки ги сочинуваат НАЈЗДРАВИТЕ БОМБИЦИ НА СВЕТОТ: Рецепт за ГРЧКИ ПОЈАДОК стар преку 6000 ГОДИНИ!

Igor
Доволна ви е само една бомбица дневно, а овој рецепт постои веќе со векови. Комбинацијата од мед и сусам содржи дури 182 елементи за човековото...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian