19.8 C
Скопје
19:12 - 30 мај, 2024

Ознака : појадок

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Ендокринолозите тврдат: Вака подготвениот појадок го држи шеќерот под контрола и го намалува ризикот од дијабетес

Еспресо
Дијабетесот тип 2 предизвикува проблеми со производството на инсулин, а како резултат на тоа, шеќерот во крвта може да порасне на ризично ниво. Ако состојбата...
Дестинации и ДегустацииСветСцена

Појадувајте како кралицата на Шпанија: Летиција се придржува до правилата на доктор Николас Периконе

Еспресо
Појадокот е најважниот оброк во денот, тоа го знаеме. Но, правилно искомбинираните намирници со кои би го почнале утрото можат многу да ни помогнат во...
Дестинации и Дегустации

Домашен кремаст бурек со павлака, праз и месо: Како да го подготвите?

М.Р.
За време на празниците и викендите имаме повеќе слободно време да поминеме со семејството, а притоа и да ги изненадиме со некој вкусен рецепт. Познати...
Ви ПрепорачувамеДестинации и Дегустации

Совршена за појадок или ужина во комбинација со овошен јогурт: Рецепт за здрава, домашна гранола

М. Р.
Овие летни денови, класичниот појадок или ужинка заменете го со освежителен оброк. Комбинацијата на гранола и овошен јогурт ќе ве освежи и ќе ви даде...
Дестинации и Дегустации

Здрав и вкусен појадок: Салата со киноа, фета и јајца

М. Р.
Салата од свеж сезонски зеленчук, кремаста фета, јајца и киноа зачинета со сок од лимон и маслиново масло е убаво освежување на менито. Киноа е...
Дестинации и Дегустации

Време е за појадок: Три златни правила како да подготвите вкусни американски палачинки

М. Р.
Сo помош на овие три трика вашите американски палачинки секогаш ќе бидат совршено меки, воздушести и неодоливо слатки. Користете свежо прашок за печиво При подготовка...
Дестинации и ДегустацииСлајдер

ЗДРАВ ПОЈАДОК: Доколку ги прејадовте овесните снегулки ова утро одберете палента во слатка или солена варијанта

М.Р.
Јадењето квалитетен и хранлив појадок вреди како злато. Покрај тоа што ќе ве наполни со енергија за целиот ден, тоа ќе ве спречи да земате...
Дестинации и Дегустации

За брзо будење: Намирници кои веднаш ќе ви дадат енергија

Слободен печат
Некои намирници можат да направат многу побрзо и подобро да се разбудите. Ако ги јадете и во текот на денот ќе бидете полни со енергија...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ДОСТА БЕШЕ ОД МАСНА ХРАНА, ВРЕМЕ Е ЗА ПРЕДИЗВИК: 30 дена овесна каша за појадок!

М.Р
Што ќе се случи со вашето тело доколку појадувате овесна каша секој ден? Најлошото нешто што може да ви се случи по активно појадување овесна...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Каков треба да ни биде ПОЈАДОКОТ ако сакаме ДА ОСЛАБНЕМЕ

Еспресо
Појадокот е најважен оброк во денот, па затоа не треба да го прескокнуваме, особено ако сме на диета. Правилно избраниот појадок ни го забрзува метаболизмот...