24.8 C
Скопје
08:34 - 13 јуни, 2024

Ознака : јајце

Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдерСтил

Велигденско јајце-чувар на домот: Што да направиме со стариот чувар на куќата кога вапсаме ново „прво јајце“

еспресо
Многу луѓе ги мачи прашањето што всушност се прави со јацето-чувар на домот од минатиот Велигден, што го чувавме во изминатите 12 месеци. Во Македонија,...
СветСлајдерСцена

Кралот Чарлс Трети пак гаѓан со јајце: Мажот е уапсен

Еспресо
Повторно е фрлено јајце на кралот Чарлс III од Велика Британија, пенесуваат британските портали. Поради нападот уапсен маж на околу 20-годишна возраст, соопшти полицијата. Се...
Дестинации и Дегустации

За брзо будење: Намирници кои веднаш ќе ви дадат енергија

Слободен печат
Некои намирници можат да направат многу побрзо и подобро да се разбудите. Ако ги јадете и во текот на денот ќе бидете полни со енергија...
Здрави навики

Маска од авокадо која и го враќа животот на уништената коса

Igor
Сте се запрашале како и со што да го подобрите изгледот на вашата коса? Без грижи, не ви се потребни скапи третмани, доволна е и...