Ознака : масло

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Меган не сакала да го напуштат кралското семејство, тоа било масло на Хари

Еспресо
Кога принцот Хари (35) и Меган Маркл (38) во јануари отстапија од кралските должности, сите ја осудија Меган за таа одлука, но се чини дека...
Здрави навики

Длабински чиста кожа: Домашен пилинг од кокосово масло и сода бикарбона кој прави чуда!

Еспресо
Кокосовото масло е едно од најкористените природни масла кои можете да ги користите, а сода бикарбоната е силен пилинг за лицето, па така заедно се...
Здрави навики

Како да ги комбинирате маслата за да имате сјајна коса

Igor
Рицинусовото масло е одлично кога ви е потребно нешто за побрзо раснење на косата. Сепак, тоа е прилично масно и лепливо и тешко е да...
Гастро марифети

Меки и сочни: Тулумби без пржење, туку во рерна

Igor
Важно е воопшто да не ја отворате рерната за време на печењето Состојки: 500 мл вода 1 лажица шеќер малку сол 2 шолји масло 300...
Здрави навики

Само ЕДЕН ТРИК ве дели од природен изглед кога носите пудра

Igor
Не е лесно да се пронајде пудра која точно одговара на вашето лице, па некои жени и девојки трошат многу време и пари додека да...
Здрави навики

Пилинг за тело од состојки кои сите ги имаме дома

Igor
Веќе знаете дека маслиновото масло е одлично за здравјето, но тоа исто така е и супер сојузник и во секојдневната нега. Маслиновото масло е богато...
Секојдневие

Природен рецепт за брзо потемнување

Igor
Овој рецепт за домашно масло се први многу едноставно и брзо, а ќе ви помогне брзо да добиете прекрасен тен. Ова лето конечно ќе имате...
Лајфстајл Сцена

ОВА Е ВИСТИНСКО ЧУДО: МАСЛО ОД СЕДУМ КАНДИЛА! Вака по втор пат забременила Сека Алексиќ!

Igor
Сека Алексиќ е во шестата недела од бременоста, а пејачката веднаш по Божиќниот пост се причестила и потоа отпатувала со својот духовен татко Никола на...
Гастро марифети

ЗДРАВО И АРОМАТИЧНО: Масло од семки од тиква и неговите хранливи вредности

Igor
Пазарот е преплавен со најразлични масла кои имаат лековити својства, почнувајќи од маслиновото, па сè до кокосово или масло од семки од грозје. Едно од...
Здрави навики

Најдобрата домашна маска за коса

Igor
Ниските температури ја пресушуваат кожата и ја оштетуваат косата, па завршувањето на зимата и почетокот на пролетта е вистинско време за нејзино опоравување.   Косата...