25.8 C
Скопје
14:57 - 28 мај, 2024

Ознака : печење

UncategorizedВи ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

Свечено ЈАГНЕШКО ПЕЧЕЊЕ: Меко како душа, се топи во уста, еве ги марифетите!

Еспресо
Подгответе го јагнешкото за велигденската трпеза со лук и рузмарин. Потребни состојки – 2 кг до 2 ипол јагеншки бут (без коска), – четвртина чаша...
Дестинации и ДегустацииСлајдер

Не ви испадна тортата како што треба? Неколку совети за да станете поуспешни пекари

Еспресо
Со овие совети од професионален пекар ќе станете многу поумешни во работата во кујна. 1. Прочитајте го рецептот убаво Ова може да изгледа очигледно, но...
Дестинации и Дегустации

Меки и сочни: Тулумби без пржење, туку во рерна

Igor
Важно е воопшто да не ја отворате рерната за време на печењето Состојки: 500 мл вода 1 лажица шеќер малку сол 2 шолји масло 300...
Дестинации и Дегустации

Чизкејк во чаша: Брз и лесен рецепт без матење и печење (РЕЦЕПТ)

Igor
Чизкејкот, за многумина е омилениот летен десерт со лесна и вкусна текстура. Денеска, Ви претставуваме лесен за припремање, но подеднакво вкусен рецепт за чизкејк, за...
Дестинации и Дегустации

Торта со малини без печење: Фантастичен овошен десерт на кој нема да му одолеете! (РЕЦЕПТ)

Igor
Направете го овој брз десерт и уживајте во фантастичниот вкус. Состојки: – 600 грама мелени бисквити – 1 кг шлаг – 1 литар минерална вода...
Дестинации и Дегустации

Совршенство од вкусови во 5 чекори: Торта од бела чоколада и јагоди без печење! (РЕЦЕПТ)

Igor
Направете брз десерт кој ќе ги задоволи сите ваши сетила… Состојки: -250 грама кекси -80 грама путер или маргарин Бел крем: – 200 грама бело...
Дестинации и Дегустации

Која е тајната на совршената домашна пица?

Igor
Некои од нас преферираат пица од ресторан, а некои се колнат дека како што можеме самите дома да ја подготвиме, не може ниту еден ресторан....