20.8 C
Скопје
21:19 - 14 јуни, 2024

Ознака : вкусна

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ПОСНО ЕМ ВКУСНО: Теа ни носи рецепт за пица од леќа, одлична е за сите кои сакаат пица а не сакаат да јадат тесто!

Ј.К.Д
Започнавме убава соработка со една врвна готвачка која секое јадење го претвара во магија од вкусови – Теодора Георгиевска. Оваа извонредна мајсторка и една од највлијателните...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ТИРАМИСУ ТОРТА: Рецепт кој МОРА да го пробате веднаш, задоволство кое нема да ве чини повеќе од 300 денари!

Ј.К.Д
Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм-профилот (martinascooking). Готви...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

РЕСАНА ТОРТА БЕЗ ПЕЧЕЊЕ – торта за „итни случаи“ од кујната на Давор Панчевски

Кате Божиновска
Ресана торта – уште се нарекува „торта за итни случаи“. Тоа се сите оние мигови кога имате потреба од благо, но немате време или пак...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ПЕСОК ТОРТА – БРЗА, ВКУСНА, БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Мартина ни го открива рецептот готов за 20 минути

Ј.К.Д
Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм-профилот (martinascooking). Готви...
Дестинации и Дегустации

Вкусна и брза салата од боранија (РЕЦЕПТ)

Igor
Подгответе ја оваа вкусна и брза салата од боранија. Состојки: 500 грама млада боранија 100 грама моркови 200 грама кисела павлака 300 грама мајонез Малку...
Дестинации и Дегустации

Сочна и вкусна: Пита со праски и суво грозје (РЕЦЕПТ)

Igor
Праските се сега најубавото овошје, а ако од нив направите пита, сите ваши сетила ќе уживаат во неа. Потребно ви е: – 1/2 килограм тенки...
Секојдневие

Брз оброк за љубителите на пицата: Пица салата – неодоливо вкусна (РЕЦЕПТ)

Igor
Љубителите на пицата ќе бидат воодушевени од овој превкусен поинаков начин на уживање во нивното омилено јадење. Пица салатата се подготвува лесно и брзо, вкусна...
Дестинации и Дегустации

Совршенство од вкусови во 5 чекори: Торта од бела чоколада и јагоди без печење! (РЕЦЕПТ)

Igor
Направете брз десерт кој ќе ги задоволи сите ваши сетила… Состојки: -250 грама кекси -80 грама путер или маргарин Бел крем: – 200 грама бело...
Секојдневие

Десерт кој се прави за 10 минути: Вкусна и брза торта за ненајавени гости (РЕЦЕПТ)

Igor
Сите љубители на баунти чоколадцата сега можат да уживаат во баунти колачот, чија подготовка е брза и лесна. Идеален е кога ќе ви дојдат ненајавени...
Секојдневие

Вкусен и сочен викенд ручек: Пица од компири со пршута (ВИДЕО)

Igor
Кога времето е пријатно за шетање, никој не сака да поминува долги часови во кујната за да готви, но сепак секој сака да ужива во...