12.8 C
Скопје
08:16 - 15 април, 2024

Ознака : брза

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ТИРАМИСУ ТОРТА: Рецепт кој МОРА да го пробате веднаш, задоволство кое нема да ве чини повеќе од 300 денари!

Ј.К.Д
Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм-профилот (martinascooking). Готви...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

РЕСАНА ТОРТА БЕЗ ПЕЧЕЊЕ – торта за „итни случаи“ од кујната на Давор Панчевски

Кате Божиновска
Ресана торта – уште се нарекува „торта за итни случаи“. Тоа се сите оние мигови кога имате потреба од благо, но немате време или пак...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ПЕСОК ТОРТА – БРЗА, ВКУСНА, БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Мартина ни го открива рецептот готов за 20 минути

Ј.К.Д
Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм-профилот (martinascooking). Готви...
UncategorizedДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

БРЗА, ЛЕСНА, ПРЕВКУСНА: Чоколадна торта со само неколку намирници, крцкава однадвор, сочна одвнатре

Еспресо
Подгответе ја лесно и уживајте во вкусот. За тортата се потребни само неколку намирници- јајца, сечкани бадеми, темно чоколадо, шеќер и путер. За посебен шарм...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) МАРТИНА НИ ЗГОТВИ БРЗА ПЛАЗМА ТОРТА: Понеделнички, за слатко да ни тргне неделата!

Ј.К.Д
Еспресо.мк започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. приватна архива Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на Инстаграм профилот (martinascookingg) . Готви...
Дестинации и Дегустации

Вкусна и брза салата од боранија (РЕЦЕПТ)

Igor
Подгответе ја оваа вкусна и брза салата од боранија. Состојки: 500 грама млада боранија 100 грама моркови 200 грама кисела павлака 300 грама мајонез Малку...
Дестинации и Дегустации

Подгответе ручек од само 3 состојки (ВИДЕО)

Igor
Можеби дома ги немате сите состојки за некое комплицирано јадење, а навистина ви се брза да подготвите ручек или пак вечера за вашето семејство. Овие...
Дестинации и Дегустации

Совршено летно јадење: Брза чорба од тиквички (РЕЦЕПТ)

Igor
Оваа вкусна кремаста чорба од тиквички е совршено летно јадење. Состојки: – 0,5 кг тиквички – половина кромид – 200 мл млеко – 100 грама...
Секојдневие

Брза, лесна и преубава фризура идеална за летните горештини (ВИДЕО)

Igor
Ви нудиме одличен предлог како може да направите идеална летна фризура, без многу напор и без да поседувате специјални вештини. Таа е како измислена за...
Секојдневие

Десерт кој се прави за 10 минути: Вкусна и брза торта за ненајавени гости (РЕЦЕПТ)

Igor
Сите љубители на баунти чоколадцата сега можат да уживаат во баунти колачот, чија подготовка е брза и лесна. Идеален е кога ќе ви дојдат ненајавени...