33.8 C
Скопје
16:05 - 24 јуни, 2024

Ознака : совршено

СветСлајдерСцена

Шерон Стоун на 63 години изгледа совршено, а еве како изгледала како тинејџерка – Не би ја препознале… (ФОТО)

Еспресо
Холивудската актерка Шерон Стоун на Инстаграм профилот објави своја фотографија од тинејџерските денови. На црно-белата фотографија Шерон носи очила, бела ролка и ланче со крст....
Секојдневие

Костимот за капење кој го обожаваат славните дами совршено ги покрива недостатоците (ФОТО)

Еспресо
Костим за капење кој на совршен начин ги покрива недостатоците… Веќе четири години по ред овој модел на костим за капење е апсолутен хит како...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Ризичен фустан кој не простува недостатоци на Северина и стои совршено (ФОТО)

Еспресо
Тесните фустани со мноштво набори по целата должина станаа вистински хит во модниот свет. Во својата понуда ги вклучија и бројни славни дизајнери, но и...
Секојдневие

ИЗНАЈМИЛЕ НАЈСКАП РЕСТОРАН И ОДЛИЧНА МУЗИКА ЗА СВАДБА: Сè изгледало совршено додека свекрвата не уништила сè!

Еспресо
Се беше идеално, најскап ресторан во градот, 300 гости, музика… свадба од соништата, се до моментот кога дојде матичарот и започна церемонијата за венчавка. Кога...
Секојдневие

Есенски парчиња облека кои совршено им прилегаат на дамите со заносни облини (ФОТО)

Igor
Овие парчиња облека се создадени за дами со раскошни облини… Доколку оваа есен се чудите што да облечете, а сепак да бидете во тренд, ние...
Секојдневие

5-минутни вежби за совршено обликуван задник (ВИДЕО)

Igor
Овие едноставни вежби за затегнување на задникот можете да ги правите и во вашиот дом додека гледате телевизија. Летото скоро завршува, а подготовките за на...
ЛајфстајлСцена

Александра Амброзио на одмор со дечкото гордо го покажува своето совршено тело (ФОТО)

Igor
Поранешниот ангел на Викторија Сикрет Алесандра Амброзио се уште плени со својот совршен изглед и покрај фактот дека е на прагот на четириесетата и дека...
Дестинации и Дегустации

Совршено летно јадење: Брза чорба од тиквички (РЕЦЕПТ)

Igor
Оваа вкусна кремаста чорба од тиквички е совршено летно јадење. Состојки: – 0,5 кг тиквички – половина кромид – 200 мл млеко – 100 грама...
Дестинации и Дегустации

Како да направите совршено тесто за домашни мекици (РЕЦЕПТ)

Igor
Израдувајте ги домашните со овие домашни мекици, ова е тајната за совршеното тесто. Состојки: – 200 мл млеко – 100 мл млака вода – 2...
Секојдневие

4 неодоливи летни фустани: Ги прикриваат недостатоците и совршено и стојат на секоја жена! (ФОТО)

Igor
Жените се најубави кога ќе облечат летен фустан и ќе ја понесат насмевката со себе… Фустаните се неизбежно парче облека за секоја жена. Во текот...