19.8 C
Скопје
15:41 - 20 април, 2024

Ознака : дами

СветСлајдерСцена

ФОТО: Тие се горди на своите раскошни облини – Дами кои целосно го променија светот на модата!

Еспресо
Тие се горди на своите облини, а се сигурни само во едно – вистинската жена не може да биде совршена!Тие не се совршени, имаат целилит,...
Секојдневие

Костимот за капење кој го обожаваат славните дами совршено ги покрива недостатоците (ФОТО)

Еспресо
Костим за капење кој на совршен начин ги покрива недостатоците… Веќе четири години по ред овој модел на костим за капење е апсолутен хит како...
Секојдневие

Ќе станете љубоморни – Ѕирнете во гардероберите на славните дами (ВИДЕО)

Еспресо
Мараја Кери е една од најпопуларните пејачки на светот, а освен со својот раскошен глас вниманието на јавноста го прилече и со својот необичен стил....
Секојдневие

Славните дами воодушевија: Најубавите аутфити од доделувањето на MAC наградите (ФОТО)

Еспресо
Второто по ред доделување на MAC наградите беше одржано вчера во Штарк Арена во Белград. Освен за наградите кои одделни изведувачи ги добија, многу се...
Секојдневие

Овие познати дами се бореле да станат мајки, па и открија на јавноста низ што сѐ поминале (ФОТО)

Еспресо
Многу познати ѕвезди во минатото имале проблем да останат трудни, некои од нив сакаа да се остварат во улогата на мајка па посвоија деца, други...
Секојдневие

Кејт Бекинсејл е пример за сите дами: Вака треба да изгледа секоја жена која зачекорила во петтата деценија! (ФОТО)

Еспресо
Кејт Бекинсејл едноставно брилира секој пат кога ќе се појави на црвениот тепих. Актерката повеќе пати докажа дека е вистинска икона на стилот. Нејзините модни...
Секојдневие

Славните дами на „Златен глобус“ една фризура ја стилизираа на шест начини (ФОТО)

Еспресо
Станува збор, нормално, за боб фризурата, која упорно не излегува од мода, а освен што му прилега на секого, со неа можете и максимално да...
Секојдневие

„Вог“ одлучи: Ова се најдобро облечените жени за 2019 година! (ФОТО)

Слободен Печат
Најпознатиот моден магазин на светот „Вог“, или модната библија како што го викаат често, и оваа година го анализираше стилот на познатите личности, а посебна...
Uncategorized

ОДЛУКАТА Е ДОНЕСЕНА: Еве кои се најдобро облечените дами за 2019 година (ФОТО)

Слободен печат
Оваа година на топ листата со 25 најдобро облечени дами за 2019 година се појавија и некои нови и неочекувани имиња, додека познатите модни кралици...
Секојдневие

Дами, вака треба да изгледате: Амал Клуни воодушеви со модниот избор (ФОТО)

Igor
Убавата адвокатка и сопруга на Џорџ Клуни, Амал, никогаш досега не разочарала со својот изглед во свечените прилики, но се чини дека е најуспешна и...