16.8 C
Скопје
01:53 - 26 мај, 2024

Ознака : модниот

Секојдневие

Вака се носи леопард принтот: Кејт Мидлтон изненади со модниот избор! (ФОТО)

Еспресо
Во последно време воодушевува со модните комбинации… Скандалот кој го направија Меган и Хари од Британија овој пат го засени прекрасниот стил на Кејт Мидлтон....
Uncategorized

Класична и префинета: Оваа боја ќе владее со модниот свет во 2020 година! (ФОТО)

Слободен печат
Pantone – институтот за боја ја прогласи за боја која во 2020 година ќе владее во дизајните, ентериерот и мода. Институтот најавува дека во 2020...
Секојдневие

Дами, вака треба да изгледате: Амал Клуни воодушеви со модниот избор (ФОТО)

Igor
Убавата адвокатка и сопруга на Џорџ Клуни, Амал, никогаш досега не разочарала со својот изглед во свечените прилики, но се чини дека е најуспешна и...
Секојдневие

Вака се носи најпопуларниот принт оваа сезона: Актерката воодушеви со модниот избор! (ФОТО)

Igor
Овој принт воодушеви многу дами во светот, а ќе го гледаме и во текот на есента… Аманда Холден присуствуваше на една церемонија за венчавање и...
ЛајфстајлСцена

Викторија Бекам го освои модниот свет, но нејзините вработени се против неа

Igor
Викторија Бекам за кратко време стана многу ценета модна дизајнерка. на почетокот многу лица ја исмеваа, но за десет години од работењето таа успеа да...
Секојдневие

Го зазема модниот трон: По анимал и карираниот, пристигна „must have“ принтот!

Igor
Вистинско летно освежување… одличен летен принт! Станува збор за цветниот принт кој ги излуде модените трендсетерки на Инстаграм, а кој совршено се вклопува во летните...
ЛајфстајлСцена

МОДНИОТ ИЗБОР ги збуни присутните: Анастасија и Цеца во СПЕКТАКУЛАРНИ тоалети (ВИДЕО)

Igor
Цеца и Анастасија Ражнатовиќ беа вистински домаќинки! Целиот крем од естрадата и јавната сцена на Србија дојде ја го збогати роденденот на Анастасија Ражнатовиќ. Бајковитата...
Сцена

Фустани кои го заземаа модниот трон: Еве кои модели ќе владеат на улиците (ФОТО)

Igor
Дека облеката не мора да биде минијатурна или прилепена за телото за да биде секси докажува и фустанот кој е омилен меѓу трендсетерките веќе неколку...