Tag : освои

Свет Слајдер Сцена

ФОТО: Том Круз 14 години по разводот со Кејти Холмс конечно повторно заљубен? Еве која е жената која успеа да го освои!

Еспресо
Странските медиуми пренесуваат дека Том Круз е во врска со 20 години помладата актерка Хајли Атвел, со која глуми во најновото продолжение на „Невозможна мисија“...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Бред Пит освои Златен глобус, а ваква беше реакцијата на Џенифер Анистон (ВИДЕО)

Еспресо
Бред Пит освои „Златен глобус“ за улогата во филмот „Once Upon a Time in Hollywood“, а американските медиуми не престануваат да пишуваат за реакцијата на...
Лајфстајл Филм и ТВ

Десет моменти во кои Џејсон Момоа ги освои нашите срца (ФОТО)

Igor
Џејсон Момоа е актер, неверојатен татко, верен сопруг, љубител на животните и активист. И како тоа да не е доволно, бидејќи покрај сето тоа е...
Лајфстајл Сцена

ЏОРЏИНА РОДРИГЕЗ се појави во свилена „пижама“ и ги ОСВОИ СИТЕ ПОГЛЕДИ (ФОТО)

Igor
Џорџина Родригез се појави на ревијата на италијанската дизајнерка Алберта Ферети на миланската Недела на модата и го украде целото внимание. Убавата девојка на Кристијано...
Кујна Сцена

Колач од јаболка кој ќе ве освои со својот вкус и арома (РЕЦЕПТ)

Igor
Овој необичен колач не се состои од класично тесто и кремаст фил, но тоа не значи дека нема да ве освои со својот вкус и...
Лајфстајл Сцена

Викторија Бекам го освои модниот свет, но нејзините вработени се против неа

Igor
Викторија Бекам за кратко време стана многу ценета модна дизајнерка. на почетокот многу лица ја исмеваа, но за десет години од работењето таа успеа да...
Сцена

Меланија го освои Лондон: Мораме да смислиме нов збор за стилот на оваа дама! (ФОТО)

Igor
Меланија Трамп совршено се подготвила за своето доаѓање во Велика Британија во рамките на државната посета на американскиот претседател на оваа земја, кога го напушти...
Живот

Неодолив десерт од Јужна Америка ГО ОСВОИ СВЕТОТ: Еве како да го направите овој вкусен чоколаден колач БЕЗ БРАШНО И ШЕЌЕР

Igor
Овој едноставен и брз чоколаден колач за подготовка доаѓа од Јужна Америка, а го освои целиот свет, погледнете и зошто. Состојки: 4 јајца 2 портокали...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian