Викторија Бекам го освои модниот свет, но нејзините вработени се против неа

Викторија Бекам за кратко време стана многу ценета модна дизајнерка. на почетокот многу лица ја исмеваа, но за десет години од работењето таа успеа да заработи голема почит.

Но, во последно време се погласни се „шушкањата“ дека нејзините вработени не ја сакаат многу.

Наводно заработила критики бидејќи водечките места во компанијата им ги доделила на Французи и Италијани, а не на Британци.

– Вработените Британци се прилично бесни бидејќи чувствуваат дека таа во хиерархијата ги поставува подоле во корист на арогантните Европејци кои имаат и поголеми плати“ – се пожалија Британците за таблоидот „The Mirror“.

Тие наведуваат дека не е во ред Викторија на важни позиции во компанијата да поставува Европејци бидејќи во 2017 година од кралицата Елизабета примила одликување од Британското кралство за постигнувања во британската мода.

Викторија, за овој проблем, се уште не се огласи.

Слични објави

Пита со спанаќ која и Софија Лорен ја подготвува (РЕЦЕПТ)

Igor

Здрава салата, лесна, а брзо заситува (РЕЦЕПТ)

Igor

НЕ ЖАЛИ ПАРИ ЗА НЕА: Ќерката на Чола носи облека од 2.000 евра, а на Инстаграм често ПРОВОЦИРА! (ФОТО)

Еспресо

Градите на Нивес Целзиус ѝ служат како маса за грицки! (ФОТО)

Еспресо

Чудо од чоколадо: Брза, едноставна и вкусна посластица која ќе ве воодушеви

Igor

Принцот Хари и Меган Маркл бараат нов дом во Лос Анџелес?

Еспресо

Остави Коментар

2 + 5 =

Слични објави

Мила Москов доби Сертификат за најдобар евровизиски пакет! Гласајте за победа!

Igor

Анастасија Ражнатовиќ ограбена во Париз, пејачката морала да пее за да ја префрли таксистот до хотел!

Васко Спасоски

Софија Вергара со провокативна фотографија од минатото: За неа времето е застанато! (ФОТО)

Еспресо

Модни грешки кои прават да изгледате непрофесионално на работа

Igor

Елтон Џон потврди: Мајкл Џексон беше психички болна личност! Тешко беше да се дружиш со него!

Igor

Порноѕвезда снимала сцени на хрватски автопат

Igor