21.8 C
Скопје
20:15 - 15 април, 2024

Ознака : против

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Русија суспендирана од Советот за човекови права: Еве кои земји гласаа „ПРОТИВ“, Русија со реакција дека „суспензијата е незаконска“

Еспресо
Генералното собрание на ОН ја суспендира Русија од Советот за човекови права. Во документот се изразува „голема загриженост за хуманитарната криза во Украина, особено за...
Секојдневие

Напиток кој се бори со токсините: За 5 дена послаби за 3 килограми

Еспресо
За време на летниот период доколку сакате да намалите 3 килограми за 5 дена, применувајте здрави рецепти. Потребни се пет минути за да го направите...
Здрави навики

Со музика против нездравите емоции – Оваа песна докажано ги намалува анксиозноста и стресот! (ВИДЕО)

Еспресо
Песната што неверојатно го релаксира мозокот е составена со пијано, гитара и електронски матрици со звуци од природата Британскиот бенд „Marconi Union“, во соработка со...
Секојдневие

Светот збудале по новиот трик против комарци – Еве како конечно да се спасите од нив! (ВИДЕО)

Еспресо
Комарците и мувите во лето се вистински кошмар и често знаат да ни го расипат уживањето во ноќните часови, а дури и спиењето. Но доколку...
Секојдневие

Решение за проблемот со алергискиот ринитис: Направете сами лек против кивавица

Еспресо
Доколку имате „среќа” за време на пријатните пролетни денови, со сите перипетии кој ни ги донесе коронавирусот, да ве мачат и алергии од полен и...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Со уметност против корона: Ентони Хопкинс компонираше валцер, а сега покажа и како слика (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
Легендарниот актер Ентони Хопкинс (82) не губи време во изолацијата и тотално и се посвети на уметноста. Како на музичката, така и на ликовната. Да...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Во домот на Андрија Милошевиќ е ЕКСТРА ЗАБАВНО, ова е неговиот совет против досадата во домот (ВИДЕО)

Еспресо
Со смеење против вируси – Српскиот актер Андрија Милошевиќ ја послуша препораката да остане дома во текот на пандемијата на коронавирусот. Актерот има ведар и...
Секојдневие

Грејпфрутот против стресот – Доволно е само да го помирисате!

Еспресо
Кога ќе почувствувате дека сте под стрес помирисајте грејпфрут и ќе ви биде подобро. Така барем тврдат докторите… Кога ќе почувствувате дека сте под стрес...
Здрави навики

Маска против брчки од само две состојки

Еспресо
Ви ја откриваме најприродната маса за лице од моркови и мед, која за многу краток период ја опоравува кожата, ја враќа еластичноста и ги ублажува...
Секојдневие

Најефикасната масажа против брчки: Подмладете се со помош на две лажици (ВИДЕО)

Igor
Станува збор за многу популарна техника која најмногу се користи во Азија, а за неа ви се потребни две лажици и било какво масло (може...