24.8 C
Скопје
17:32 - 25 јуни, 2024

Ознака : сега

Секојдневие

Тој е готвач од елитен ресторан, а сега готви храна на бездомниците (ФОТО)

Еспресо
Главниот готвач во еден од најстарите и најелитни ресторанти во Белгија, Лионел Риголе, решил, да даде свој придонес во борбата со сиромаштијата која станува се...
Лајфстајл

По самоизолацијата адвокатите ќе ги тријат рацете: Многумина дури сега ќе сфатат дека браковите им се пропаднати

Еспресо
Некои луѓе животот во карантин поради коронавирусот го доживуваат како празничен одмор, но тоа не е задолжително така, бидејќи заедничкото престојување подолг времески период во...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Со уметност против корона: Ентони Хопкинс компонираше валцер, а сега покажа и како слика (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
Легендарниот актер Ентони Хопкинс (82) не губи време во изолацијата и тотално и се посвети на уметноста. Како на музичката, така и на ликовната. Да...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Додека светот се прашува дали повторно е бремена таа направи ПРОМЕНА со која ги воодушеви сите (ФОТО)

Еспресо
Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон во моментот се наоѓа на тридневна посета на Ирска, заедно со сопругот, принцот Вилијам, а со нејзиниот изглед плени. Војвотката...
Филм и ТВ

Некогаш и сега: Бред Пит, Кијану Ривс, Џенифер Анистон… Колку се промениле славните актери? (ФОТО)

Еспресо
Еден холивудски уметник започна интересен проект. Ако некогаш сте се прашувале како вашите омилени познати личности изгледале во минатото, сега на еден профил на Инстаграм...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Џеј Ло започна нов предизвик: Поради нејзините фотки сега жените ширум позираат во бикини (ФОТО)

Еспресо
Откако 50-годишната Џенифер Лопез ги „излуди“ фановите ширум светот со селфито во огледало за кое позираше во минијатурно бело бикини, на социјалните мрежи се појави...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Парис Хилтон објави стари фотографии – Фановите дури сега не и веруваат дека не правела пластични операции

Еспресо
Наследничката, ријалити ѕвездата и пејачката во обид Парис Хилтон на Инстаграм ги објави своите фотографии кои настанале во тинејџерските денови. На пријателите им покажала како...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

„Сега таа е моја жена!“ – Лидија Вукичевиќ во врска со помлад маж? (ФОТО)

Еспресо
Една објава на Инстаграм беше доволна да започне целата приказна за наводната емотивна врска на српската актерка и помладиот маж кој беше учесник во реално...
Секојдневие

Се окози коза со „човечко“ лице, сега ја обожаваат како Бог (ВИДЕО)

Еспресо
Оваа коза во Индија ја обожават како Бог откако се окози се невообичаено лице кое наликува на човек. Фотографиите и снимките од чудното животно од...
СветСцена

Тенисерот ја остави, а сега е во врска со 7 години помлад – Пејачката објави фотка поради која се прашуваме: Дали се реални?

Еспресо
Згодната пејачка Никол Шерцингер повторно е заљубена! По емотивниот крах со тенисерот Григор Димитров, таа е среќна и задоволна со својата емотивна врска, а сега...