Tag : дури

Свет Слајдер Сцена

ФОТО: Елен Деџенерис за првпат видена во јавноста по тешките обвинувања за злоставување на вработените – Сега е пристојна дури и со папараците

Еспресо
Елен Деџенерис во последните месеци се соочи со грозоморни обвинувања на своја сметка, а и покрај тоа пред неколку дена ја освои наградата „People’s Choice“...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Кралицата Елизабета држи дури шест Гинисови рекорди

Еспресо
Британската кралица Елизабета има 94 години и се уште е здрава и витална. На престолот на Обединетото Кралство е од февруари 1952 година, а во...
Лајфстајл

По самоизолацијата адвокатите ќе ги тријат рацете: Многумина дури сега ќе сфатат дека браковите им се пропаднати

Еспресо
Некои луѓе животот во карантин поради коронавирусот го доживуваат како празничен одмор, но тоа не е задолжително така, бидејќи заедничкото престојување подолг времески период во...
Лајфстајл Сцена

Меган избркала дури 3 дадилки: Персоналот буквално бега без размислување!

Igor
Можеби Меган и Хари уживаат во магијата на родителството, но нивните дадилки не уживаат во чувањето на Арчи. Имено, војводата и војвотката од Сасекс за...
Живот

Нов застражувачко бизарен тренд: Влакна од носот! Ставаат дури и маскара на нив (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
Заборавете на чупање и скратување на влакната од носот, без оглед дали сте маж или жена… Супервлакнестиот нос е нов тренд на разубавување, поради кој...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian