Ознака : маскара

Секојдневие

Рок на траење на козметичките производи, кога треба да ги фрлите?

Igor
Еве колку козметичките производи можат да ни служат пред да ни предизвикаат инфекција или иритација. Сенка за очи, камена пудра Сенката за очи исто како...
Здрави навики

Како маскарата да не се размачкува во топлите денови?

Igor
Маскарата е неизоставен дел од шминката, но во лето може да создаде многу главоболки на оние кои ја користат. Постојат дами кои целосно престанале да...
Секојдневие

Нов застражувачко бизарен тренд: Влакна од носот! Ставаат дури и маскара на нив (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
Заборавете на чупање и скратување на влакната од носот, без оглед дали сте маж или жена… Супервлакнестиот нос е нов тренд на разубавување, поради кој...