16.8 C
Скопје
23:54 - 19 мај, 2024

Ознака : трепки

Здрави навики

Сакате да ги отстраните вештачките трепки, а салоните не работат? Еве што можете да направите во домот!

Еспресо
Екстензиите за трепките станаа многу популарни во последно време, а можат да траат и до 6 недели. Доколку сте направиле надоградба на трепките пред да...
Секојдневие

Ова е кутрето со најслатките очи на светот! (ФОТО)

Еспресо
Иако има само 3 месеци Вини на Инстаграм собрал веќе преку 300 илјади следбеници. Многумина неговите очи ги споредуваат со оние на принцезите од Дизни....
Здрави навики

Едноставен трик за подобар изглед на трепките

Igor
Мејк-ап артистката Пати Дуброф, која во својата кариера соработувала со бројни познати дами како Шарлиз Терон, Наоми Вотс, Џесика Биел, Дакота Фенинг, открила трик со...
Здрави навики

Како маскарата да не се размачкува во топлите денови?

Igor
Маскарата е неизоставен дел од шминката, но во лето може да создаде многу главоболки на оние кои ја користат. Постојат дами кои целосно престанале да...
Здрави навики

Зошто вашите трепки изгледаат многу лошо?

Igor
Иако сте ја купиле маскарата која сите ја препорачуваат, сепак и понатаму вашите трепки изгледаат многу лошо. Кога ќе ставите вештачки трепки, ситуацијата не е...