20.8 C
Скопје
19:41 - 29 мај, 2024

Ознака : зошто

Здрави навики

Зошто ни трепери окото: Дали и кога има причина за грижа?

Еспресо
Треперењето на окото може да биде прилично често и обично не треба да ве загрижува.Состојбата на привремено или долготрајно треперење на окото се нарекува миокимија...
СветСлајдерСцена

ВИДЕО: Зошто се расплака Дуа Липа?

Еспресо
Британската поп ѕвезда Дуа Липа, со потекло од Косово, доби дури шест номинации за претстојното доделување на Греми наградите. Нејзината реакција на социјалните мрежи стана...
Секојдневие

ВИДЕО: Магичен бјути трик – Еве зошто сите ги мачкаат ноктите со паста за заби!

Слободен печат
Интернетот е преплавен со видеа на кои луѓето ги мачкаат своите нокти со паста за заби. Погледнете што ќе се случи доколку и вие го...
Секојдневие

Зошто американските крофни имаат дупка во средината: Зад овој вкусен десерт се крие интересна приказна!

Слободен печат
Разликата помеѓу американските и европските крофни е во тоа што американските крофни имаат дупка во средината. Американските крофни, покрај тоа што воодушевуваат со својот изглед, имаат...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Карлеуша шокираше со изјавата: Еве зошто се шири коронавирусот (ФОТО)

Еспресо
Српската пејачка Јелена Карлеуша, како што е познато, е голем борец за правата на животните, а воедно е и веган. Таа тоа често на својот...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Принцот Џорџ и принцезата Шарлот не смеат да имаат најдобри пријатели во училиште, еве зошто…(ФОТО)

Еспресо
Идниот британски крал, малечкиот принц Џорџ и неговата сестричка принцезата Шарлот учат во училиштето „Thomas’s Battersea“ во Лондон. Иако малечкиот Џорџ е трет, а неговата...
Секојдневие

Зошто овесот се смета за суперхрана?

Еспресо
Овесните снегулки често се препорачуваат како главна намирница за хранлив и заситен појадок, како и здраво слатко кои повремено може да го јадете без грижа...
Секојдневие

Зошто треба да ги избегнувате бананите за појадок?

Еспресо
Нема никакво сомнение дека бананите се здрави. Содржат многу калиум, магнезиум и влакна. Меѓутоа, експертите не ги препорачуваат за појадок, а еве и зошто. Бананите...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Роби Вилијамс открил зошто одбил да го замени Фреди Меркјури во групата „Queen”

Еспресо
Пејачот Роби Вилијамс открил дека го прашале дали сака да го замени Фреди Меркјури во групата „Queen” и зошто го одбил ваквиот предлог, пред Адам...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Плус сајз манекенката откри зошто морала да ја крие бременоста на работа (ФОТО)

Еспресо
Ешли Греам, една од најпознатите плус-сајз манекенки на својот Инстаграм профил откри зошто на работа морала да ја крие својата бременост. Работела до третото тромесечје,...