16.8 C
Скопје
15:44 - 27 февруари, 2024

Ознака : бананите

Секојдневие

Зошто треба да ги избегнувате бананите за појадок?

Еспресо
Нема никакво сомнение дека бананите се здрави. Содржат многу калиум, магнезиум и влакна. Меѓутоа, експертите не ги препорачуваат за појадок, а еве и зошто. Бананите...