Ознака : уморни

Секојдневие

Зошто треба да ги избегнувате бананите за појадок?

Еспресо
Нема никакво сомнение дека бананите се здрави. Содржат многу калиум, магнезиум и влакна. Меѓутоа, експертите не ги препорачуваат за појадок, а еве и зошто. Бананите...
Здрави навики

Зошто имате подочници и кога не сте уморни?

Igor
Иако за појавата на подочници сите главно го обвинуваат недостатокот на сон, тоа е само една од причините кои придонесуваат за тие досадни темни кругови...