Tag : подочници

Убавина

Ги брише подочниците како од шега: Верувале или не, холивудските шминкери користат црвен кармин за тоа!

Еспресо
Подочниците се болка на многу дами, а некогаш дури ни сите трикови на овој свет- замрзната лажичка чај, коцки мраз, краставици на очите, квалитетни серуми,...
Сцена Убавина

Зошто имате подочници и кога не сте уморни?

Igor
Иако за појавата на подочници сите главно го обвинуваат недостатокот на сон, тоа е само една од причините кои придонесуваат за тие досадни темни кругови...
Сцена Убавина

ХОЛИВУДСКИ ТРИК против подочниците: Во ова се колне и Ким Кардашијан

Igor
Подочниците и темните кругови се проблем на многу жени низ светот, а како оружје прорив нив се користат најразлични креми и коректори. Но, многу холивудски...
Сцена Убавина

Две маски од само 3 состојки: Подочниците исчезнуваат за една недела

Igor
Направете ги овие маски и победете ги темните кругови околу очите… Подочниците се порака дека нашето тело трпи некои промени, најчесто се последица на замор...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian