19.8 C
Скопје
15:55 - 20 април, 2024

Ознака : само

СветСлајдерСцена

Доволно е само да го погледнете и веднаш ќе сфатите кој е неговиот татко – Освен ликот, ги наследил и неговите страсти!

Еспресо
Џозеф Баен на паркингот ја покажа својата омилена поза во бодибилдингот, а погодете кој е познат по таа поза…. Џозеф Баен, вонбрачниот син на Арнолд...
Секојдневие

Еве која е најважната работа која детето може да ја научи само во градинка: Вие на тоа не можете да го научите!

Еспресо
За сите воспитувачки, негувателки и учителки во градинка – ВИ БЛАГОДАРИМЕ. Многу луѓе се прашуваат зошто децата треба да одат во градинка, кога едноставно може...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЛајфстајл

Земја каде важат необични правила: Овие работи можете да ги видите само во Јапонија! (ФОТО)

Еспресо
Кој и да ја посети оваа земја ќе пронајде многу работи кои не се вообичаени… Ви претставуваме неколку интересни факти за земјата каде изгрева сонцето...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЛајфстајл

Патуваме во Австрија – Погледнете ги сите убавини за само 3 минути (ВИДЕО)

Еспресо
По две години снимање, Томас Покестајнер и Питер Јаблоновски создадоа фасцинантно видео кое ја прикажува убавината на нивната земја, Австрија. Видеото наречено „A Taste of...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Поранешната девојка на Ал Пачино: Тој е голем скржавец, ми купуваше само цвеќе

Еспресо
По две години врска легендарниот актер повторно е слободен, а неговата поранешна девојка не беше воздржана кога зборуваше за раскинувањето. Ал Пачино (79) и неговата...
Дестинации и Дегустации

Брз и евтин: Ручек готов за само 10 минути

Еспресо
Овие вкусни тестенини ќе станат вашeто омилено јадење… Потребни состојки: – макарони – туна – кашкавал – супена лажица павлака – 3 варени јајца –...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Урнебесна средба на Лепа Брена и јутјубер – Пејачката само го погледна, а неговата реакција е хит (ВИДЕО)

Еспресо
Младиот јутјубер Андрија Јо се сретна со фолк ѕвездата Лепа Брена очи во очи, а судејќи според неговите реакции тоа за него беше изненадувачки, трауматично...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

На нејзиното лице се гледа само болка: Селма Блер (47) сè потешко ја поднесува подлата болест (ФОТО)

Еспресо
Неодамна се пишуваше дека и е малку подобро, но најновите фотографии, за жал, покажуваат нешто сосема друго… Актерката Селма Блер во 2018 година откри дека...
Секојдневие

Победничкиот стајлинг на кралицата Летиција испраќа само една порака – Овде јас сум шефица! (ФОТО)

Еспресо
Ова деловно издание е вистински доказ зошто оваа кралица се смета за една од најстилизираните дами… Шпанската кралица Летиција (47) учествуваше на деловнен состанок во...
Секојдневие

Јапонскиот луксузен воз со 7 ѕвездички: Возењето е вистинско уживање, а собира само 28 патници! (ФОТО)

Еспресо
Јапонскиот луксузен воз има 7 ѕвезди и мора да добиете посебно одобрение за да можете да се возите со него. Во еден вагон се наоѓаат...