17.8 C
Скопје
23:17 - 19 мај, 2024

Ознака : лепа

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Лепа Брена каква досега не сте ја виделе! Среќна како девојченце, а вака изгледаше нејзината славеничка торта

Еспресо
„Среќа е што сè убаво можам да го споделам со сите вас“ – порача Брена. Популарната пејачка Лепа Брена вчера го прослави својот 63 роденден....
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Брена веќе не изгледа исто, направи драстична промена: Се подмлади и презгодна е!

Еспресо
На завчерашниот настап пред бројната публика, на Калемегдан, Лепа Брена се појави во подмладено издание, на изненадување на сите.   View this post on Instagram...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

„Потребен ми е мир, веќе 40 години живеам во лудница“ – Лепа Брена искрено за односот со Бобо, заработката и стравот кој го доживува

Еспресо
Балканската фолк дива изолацијата ја поминува во својот дом со сопругот Бобо Живоиновиќ и синовите Стефан и Виктор, додека Филип е со своето семејство. –...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Лепа Брена го знае лекот за коронавирусот – ПРСКАЈТЕ ОД ОВА ВО УСТА ТРИ ПАТИ ДНЕВНО (ФОТО)

Еспресо
Лепа Брена во склад со новонастанатата ситуација со коронавирусот, реши да остане во домот, а сега реши и да се пошегува, па така таа сподели...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Залез на сонцето и нејзиниот најдраг – Снаата на Лепа Брена за првпат го покажа синчето! (ФОТО)

Еспресо
Александра и Филип Живоиновиќ го прославуваат првиот роденден на својот наследник… Малиот Александар, синот на Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ, наполни една година. Неговата мајка...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Драстичните трансформации на Лепа Брена низ годините (ФОТО)

Еспресо
Една од најголемите ѕвезди во регионот Лепа Брена, својата кариера ја започна во осумдесетите години од минатиот век. Таа секогаш чекорела мудро и за секој...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Урнебесна средба на Лепа Брена и јутјубер – Пејачката само го погледна, а неговата реакција е хит (ВИДЕО)

Еспресо
Младиот јутјубер Андрија Јо се сретна со фолк ѕвездата Лепа Брена очи во очи, а судејќи според неговите реакции тоа за него беше изненадувачки, трауматично...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Александра Пријовиќ е бремена? Лепа Брена случајно ја издаде снаата! (ФОТО)

Еспресо
Лепа Брена често го користи својот Инстаграм профил со цел своите следбеници да ги запознае со своите деловни, но и приватни планови. Овој пат покажа...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

МИСЛЕЛА ДЕКА НЕКОЈ И ГО УКРАЛ ИДЕНТИТЕТОТ – Брена раскажа детали од минатото кои ќе изненадат многумина!

Еспресо
– Изгледа дека сум се родила подготвена за сите подеми и падови. Зборував често дека не сакав да ме нарекуваа Лепа Брена – ја започна својата...
Uncategorized

Погледнете како преполната загребска Арена во еден глас со Лепа Брена ја пееше „Југословенка“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Лепа Брена синоќа пред преполната загребска Арена изведе некои од своите најголеми хитови, меѓу кои беше и песната „Југословенка“. Загрепска ,,Арена“ беше преполна, а сите во...