25.8 C
Скопје
18:09 - 25 јуни, 2024

Ознака : годините

Ви ПрепорачувамеСветСцена

Ангелот на кој годините не му можат ништо – Згодната Бразилка повторно го покажа совршеното тело! (ФОТО)

Еспресо
Супермоделот Алесандра Амбросио (38) со новите фотографии докажа дека таа воопшто не е подготвена за пензија! Манекенката и поранешниот ангел на „Викторија сикрет“ го покажа...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Од годините не може да се побегне: Наполни 65 години и направи безброј операции, но овие фотки ја покажуваат суровата вистина (ФОТО)

Еспресо
Поранешната манекенка и актерка неодамна наполни 65 години, а на интернет испливаа нејзини необработени фотографии. Имено, многу јавни личности се поборници на естетската хирургија, корекциите...
Секојдневие

21 милион прегледи: Хит снимка покажува како танцот се менуваше низ децениите (ВИДЕО)

Еспресо
На Фејсбук се појави видео кое прикажува како танцот се менувал од 1920-те до 2000-та година и така веднаш стана вирален. „Еволуцијата на танцот“, пишува...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Драстичните трансформации на Лепа Брена низ годините (ФОТО)

Еспресо
Една од најголемите ѕвезди во регионот Лепа Брена, својата кариера ја започна во осумдесетите години од минатиот век. Таа секогаш чекорела мудро и за секој...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Годините ја стигнуваат Мадона – Турнејата прекината неколку пати, а третманите за закрепнување се екстремни (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
Светската турнеја на Мадона наречена „Madame X“ досега откажана е неколку пати на барање на нејзиниот доктор, а музичката дива е ставена на низа необични...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Ја заскокотка фантазијата на мажите – На Лидија Вукичевиќ годините не и можат ништо (ФОТО)

Еспресо
Актерката и ѕвездата од серијата „Подобар живот“, Лидија Вукичевиќ (57) често ја скокотка фантазијата на фановите и следбениците на Инстаграм. Секоја година се труди својот...
ЛајфстајлСцена

Годините не и можат ништо: Северина изгледа како тинејџерка! (ВИДЕО)

Igor
Северина со утрешниот концерт во родниот Сплит ќе ја започне својата четврта регионална турнеја „The Magic Tour“ која би требала да ги надмине сите досегашни....
ЛајфстајлСцена

Шерон Стоун на насловната на „Harper’s Bazaar“: Доказ дека годините се само бројка (ФОТО)

Igor
Заносната Шерон Стоун е жив доказ дека годините се само бројка. На 61 година таа се уште плени со убавина и сексипил, а многу млади...
Лајфстајл

Ова е идеалната разлика во годините за успешна љубовна врска

Igor
Едно најново истражување спроведено на 3.000 испитаници покажа дека веројатноста за раскинување или развод е поголема ако е повисока старосната разлика меѓу партнерите. Во врските...
Секојдневие

Фризури кои им пркосат на годините (ФОТО)

Igor
Меѓу класичните, тренди, елегантните и лежерните, се најдоа и фризурите кои им пркосат на годините, но и одлично им прилегаат на сите. Иако носат доза...