33.8 C
Скопје
16:16 - 24 јуни, 2024

Ознака : викторија сикрет

Ви препорачуваме на СПЖивотни ПриказниСлајдер

НИМАЛКУ СЕКСИ: Тажната приказна за Рејмонд Рој, таткото на „Викторија сикрет“

Ј.К.Д
Американскиот бизнисмен Рејмонд Рој е таткото на денес прочуената компанија за долна облека Викторија сикрет. Неговата животна приказна имаше тажен крај. Приказната за Викторија сикрет...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Ангелот на кој годините не му можат ништо – Згодната Бразилка повторно го покажа совршеното тело! (ФОТО)

Еспресо
Супермоделот Алесандра Амбросио (38) со новите фотографии докажа дека таа воопшто не е подготвена за пензија! Манекенката и поранешниот ангел на „Викторија сикрет“ го покажа...
Секојдневие

Се продава „Викторија Сикрет“: Долната облека заврши во канта за отпадоци

Еспресо
После период полн со предизвици и откажувањето на годишната ревија за прв пат по 25 години, брендот „Викторија Сикрет“ се продава за 1,1 милијарда долари,...
Секојдневие

Тоне „Викторијас сикрет“: 71-годишен топ менаџер обвинет за злоупотреба на манекенките

Еспресо
„Викторијас сикрет“ е една од најпознатите марки за долна облека во светот, особено прочуена по своите неверојатни модни шоуа и модели со извонредна убавина, но...
Секојдневие

Бела Хадид призна: Работата ме натера да плачам секој ден!

Igor
Уште од самиот почеток кога почна да работи како модел, кариерата на Бела Хадид оди само нагоре. Не требаше да помине многу време пред да...
Сцена

Адријана Лима во фустан кој е прогласен за најголемо модно промашување во 2019 година! (ФОТО)

Igor
Можела да избере било каков друг фустан на светот, било кој дизајнер и било каков стилист, но таа избра – катастрофа, велат скоро сите критичари....
Здрави навики

Оваа заносна бринета има реални женски мерки: Треба сите да бидеме рамноправно застапени (ФОТО)

Igor
По бројните критики дека вработуваат само преслаби манекенки и влијаат на идеалот за убавина во современото општество, берендот „Викторија сикрет“ реши кончено да им даде...
ЛајфстајлСцена

Која е ПРВАТА ТРАНСРОДНА манекенка на Victoria’s Secret? (ФОТО)

Igor
По бројните вербални напади и бојкотот на потрошувачите поради изразената естетска униформираност, модната куќа Victoria’s Secret одлучи да ја смени својата политика. Ја ангажираше првата...