10.8 C
Скопје
20:48 - 28 февруари, 2024

Ознака : бела хадид

СветСлајдерСцена

(Видео) Бела Хадид слави пет месеци без алкохол: „Бев ужасно вознемирена и имав депресивни мисли“

Еспресо
Супермоделот и славна личност Бела Хадид (26) реши да прослави пет месеци трезвено со стил со прослава во Лас Вегас. Таа се откажа од пиењето...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Трогателно збогување на Бела Хадид од Вивиен Вествуд: „Вивиен, ти беше Сонцето…“

Еспресо
Супермоделката Бела Хадид на својот Инстаграм профил напиша трогателна објава посветена на кралицата на панк модата и објави архивски фотографии со дизајнерката Вивиен Вествуд, која...
СветСлајдерСцена

„Кога ќе одговориш Ким?! Твојот углед е во прашање“: Фановите лути на Ким Кардашијан и Бела Хадид што молчат по скандалозната кампања на Баленцијага

Еспресо
Обожавателите на Ким Кардашијан и Бела Хадид бараат да го осудат брендот Баленсијага за рекламната кампања со фотографии на кои децата држат плишани животни облечени...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

Бела Хадид е прогласена за најстилска личност на планетата, овие ѕвезди беа во трката! „Хадид изгледа подобро во машка облека од повеќето мажи“

Еспресо
Супермоделот Бела Хадид е прогласена за најстилска личност на планетата од страна на магазинот GQ. Бела Хадид се најде на врвот на листата на GQ...
СветСлајдерСцена

(Фото) Бела Хадид заврши во болница, здравствена состојба ги исплаши обожавателите! Причина? Изгладнување!

Еспресо
Супермоделот Бела Хадид објави фотографии со модринки и ги остави исплашени обожаватели. Фотографиите таа ги сподели на социјалните мрежи. Се уште не е позната здравствената...
СветСлајдерСцена

Бела Хадид за менталното здравје: „Имав сѐ, но чувствував дека го губам тлото под нозете“

еспресо
Супермоделот Бела Хадид ја доби престижната награда „Златно срце“ за нејзината посветена борба за менталното здравје на младите. На гала-церемонијата во ресторанот Ципријани во Њујорк...
СветСлајдерСцена

Како настана фамозниот фустан на Бела Хадид кој ги воодушеви сите? Околу манекенката го создадоа за 8 минути!

Еспресо
Coperni е француски бренд кој постигна голема слава во светот на модата во последните неколку години и се заснова на нови технологии, експерименти и дизајни...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(ВИДЕО) Ова мора да го видите: Бела Хадид излезе на модната писта само по долна облека, а потоа со спреј ѝ направија фустан

Еспресо
Бела Хадид прошета на Коперниевата ревија за пролет 2023 година на модната недела во Париз во фустан кој беше насликан со спреј на модната пистата....
СветСлајдерСцена

Бела Хадид проговори за нејзиниот однос кон исламот: „Жалам што не пораснав во муслиманска култура“

Еспресо
Бела Хадид даде интервју за GQ, во кое рече дека жали што не пораснала во муслиманска култура. Манекенката учествуваше и во фотосесија со нејзиниот колега,...
СветСлајдерСцена

Џиџи и Бела Хадид со откачените фризури предизвикаа паника кај обожавателите

Еспресо
Марк Џејкобс, омилениот моден дизајнер од Њујорк, ја претстави својата колекција есен/зима 2023 година. Ревијата се одржа во градската библиотека во Њујорк. Тоа била интимна...