4.8 C
Скопје
23:27 - 18 април, 2024

Ознака : џиџи хадид

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Бредли Купер ја потврди романсата со Џиџи Хадид: На прошетка фатени за рака

Еспресо
Двојката многупати е забележана на средби, но ова е првпат да направат гест за да ја покажат својата врска. Ѕвездите излегоа на прошетка во Лондон....
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Нови детали: Бредли Купер купи куќа во близина на Џиџи Хадид

Еспресо
Романсата на парот стана позната во есента 2023 година, кога неколку пати беа забележани на романтични средби. 48-годишниот холивудски актер Бредли Купер купил куќа во...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Џиџи Хадид ги поддржа Палестинците: „Имам длабоко сочувство и тага за палестинската борба и животот под окупација“

Еспресо
Палестинско-холандскиот модел ги осуди постапките на Хамас, велејќи дека теророт врз невините луѓе е неприфатлив. Познатата манекенка Џиџи Хадид, која порасна во палестинско и холандско...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Бредли Купер си фати нова супермоделка, а не е Ирина Шајк: Еве со која убавица излегува актерот

Еспресо
28-годишниот американски супермодел Џиџи Хадид и актерот Бредли Купер (48) се уловени заедно во Њујорк. Веста и фотографиите прв ги објави таблоидот Дејли Мејл. Познатите...
СветСлајдерСцена

Џиџи Хадид рече „не“ за врската со Леонардо Ди Каприо: „Многу го сака, но презафатен е за неа“

Еспресо
Манекенката Џиџи Хадид не мисли да гради сериозна врска со актерот Леонардо ди Каприо, пишува Пејџ сикс. Инсајдер за „Пејџ сикс“ изјавил дека 27-годишната манекенка...
СветСлајдерСцена

Леонардо ди Каприо и Џиџи Хадид заедно ја прославија Ноќта на вештерките, еве како

Еспресо
Леонардо ди Каприо и Џиџи Хадид повторно забележани заедно на забава по повод Ноќта на вештерките. Ова го пренесува изданието Page Six, цитирајќи упатени лица....
СветСлајдерСцена

Таткото на Џиџи Хадид открива за нејзината врска со Леонардо ди Каприо

Еспресо
Таткото на супермоделот Џиџи Хадид, Мохамед, вели дека неговата ќерка долги години е пријателка со Леонардо ди Каприо, пренесува дејли меил.  „Мислам дека не се...
СветСлајдерСцена

(Фото) Нов шокантен пар: Леонардо ди Каприо и Џиџи Хадид „во сериозна врска“

Еспресо
Леонардо ди Каприо не мирува на љубовен план и очигледно не губи време. Новиот шокантен пар, Џиџи Хадид и Леонардо ди Каприо, според американските таблоиди,...
СветСлајдерСцена

Џиџи и Бела Хадид со откачените фризури предизвикаа паника кај обожавателите

Еспресо
Марк Џејкобс, омилениот моден дизајнер од Њујорк, ја претстави својата колекција есен/зима 2023 година. Ревијата се одржа во градската библиотека во Њујорк. Тоа била интимна...
СветСлајдерСцена

По ШОКАНТНОТО ИНТЕРВЈУ НА БЕЛА ХАДИД, БЕШЕ НАПАДНАТА НЕЈЗИНАТА МАЈКА како главен виновник: „Има посебно место за неа во пеколот“

Еспресо
Интервјуто што Бела Хадид го даде за „Vogue“ го шокираше светот, а по неговото објавување беше нападната нејзината мајка бидејќи многумина сметаат дека таа е...