11.8 C
Скопје
22:43 - 29 февруари, 2024

Ознака : хадид

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Сестрата на Бела и Џиџи Хадид блесна на модната сцена: „Стана моделка на 40 години“

Еспресо
Алана Хадид (40), постарата полусестра на супермоделите Џиџи и Бела Хадид, дебитираше на модната недела во Копенхаген. Таа прошета по пистата во новата колекција на...
СветСлајдерСцена

Леонардо ди Каприо и Џиџи Хадид заедно ја прославија Ноќта на вештерките, еве како

Еспресо
Леонардо ди Каприо и Џиџи Хадид повторно забележани заедно на забава по повод Ноќта на вештерките. Ова го пренесува изданието Page Six, цитирајќи упатени лица....
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Бела Хадид позираше без маица, а градите ги покри со бурито (ФОТО)

Еспресо
Манекенката Бела Хадид (23) неретко објавува разголени фотографии на социјалните мрежи, а неодамна нејзините следбеници ја нападнаа дека е очигледно дека користи фотошоп. Сега таа...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Шокантната исповед на Бела Хадид за првиот човек на Викторија Сикрет го затресе светот: „Ме тераше да ги соблечам гаќичките“

Еспресо
Брендот за долна облека „Викторија Сикрет“, повторно се најде во центар на скандалите. Обвиненија за сексуално вознемирување пристигнуваат од сите страни. Многу модели и работнички...
Секојдневие

Бела Хадид остава без здив во проѕирното боди кое открива буквално се (ФОТО)

Еспресо
Манекенката уште еднаш успеа да го запали Инстаграм. Овој пат тоа го направи во проѕирно боди на кое имаше илјадници кристали, а под кое носеше...
Секојдневие

Ја тргна Бела Хадид од тронот – Ова е најубавата жена во светот! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
Така било и кога станува збор за убавината. Неодамна според истражувањето на научниците, манекенката Бела Хадид беше прогласена за најубава жена на светот. Бела така,...
Uncategorized

Толку е згодна што сите се вртеа по неа : Кендал Џенер во бикини од 150 евра (ФОТО)

Слободен печат
Супермоделот Кенад Џенер одмара на Мајами во друштво на својата сестра Кортни Кардашијан и најдобрата пријателка Бела Хадид. Кендал Џенер (24) изгледа неверојатно во бикините...
Секојдневие

Бела Хадид призна: Работата ме натера да плачам секој ден!

Igor
Уште од самиот почеток кога почна да работи како модел, кариерата на Бела Хадид оди само нагоре. Не требаше да помине многу време пред да...
ЛајфстајлСцена

Атрактивната манекенка по ТРЕТПАТ го откачува истиот дечко!

Igor
Преубавата манекенка и популарниот музичар повторно раскинаа… Манекенката Бела Хадид ја раскина повеќегодишната врска со музичарот Абло Тесфај попознат како Викенд. Парот започна да се...
ЛајфстајлСцена

Џиџи Хадид има нов дечко: Убавицата го улови Господинот совршен! (ФОТО)

Igor
Американските медиуми пишуваат дека младата убавица успеала во она за што сонуваат сите девојки. Откако и стави крај на четиригодишната врска со пејачот Зејн Малик,...