3.8 C
Скопје
04:05 - 21 април, 2024

Ознака : најубавата

Секојдневие

ФОТО: Прогласена најубавата новогодишна елка во Европа за 2020 година

Еспресо
Втора година по ред, Вилнус е избран за град со најубава новогодишна елка во Европа, оставајќи ги Париз, Милано и Лондон зад себе. Дури и...
Секојдневие

ВИДЕО: Најубавата техника за пакување на подароците – Упатство чекор по чекор!

Еспресо
Елкичка или цвет, една боја или повеќе бои… на вас останува да изберете. Сезоната на дарување веќе се приближува и време е за купување на...
Секојдневие

43-годишна мајка на четири деца прогласена за најубавата жена во светот (ФОТО)

Еспресо
Ксенија Вербитскаја во Санкт Петербург се закити со титулата „Mrs. Universal Classic“ на натпреварот одржан во Бугарија. Изборот на убавина беше одржан во Софија, а...
Секојдневие

Ја тргна Бела Хадид од тронот – Ова е најубавата жена во светот! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
Така било и кога станува збор за убавината. Неодамна според истражувањето на научниците, манекенката Бела Хадид беше прогласена за најубава жена на светот. Бела така,...
Uncategorized

Некогаш најубавата лото девојка и во седмата деценија мами погледи (ФОТО)

Слободен печат
Ретко која јавна личност на овие простори предизвикува така долго интерес во јавноста и медиумите како што тоа е случај со Сузана Манчиќ. Имено, таа...
Секојдневие

Африканка влезе во историјата: Дали ова навистина е најубавата жена во светот?

Слободен печат
Најпознатото и едно од најугледните натпреварувања за убавина на светот, „Miss Universe“, синоќа го доживеа своето историско издание. За прв пат во историјата круната ја...
Секојдневие

Најубавата Југословенка и денес е ЖЕНА ИПОЛ – Поради голите фотки не успеа да биде Мис на светот! (ФОТО)

Igor
Бернарда Маровт беше прогласена за најубава мисица на поранешна Југославија, а иако поради разголените фотки остана без титулата Мис на светот, нејзината убавина до денес...