16.8 C
Скопје
08:05 - 22 мај, 2024

Ознака : убавина

Здрави навики

Послушајте го советот од Јапонките – Намалете 10 години со само една маска (ФОТО)

Слободен печат
Оваа домашна маска за лице е типична за Јапонките, кои ја користат за да имаат нежна кожа без акни, промени во пигментација и црвенило. Состојките...
Здрави навики

Не само жените, и мажите се почесто сакаат да се разубавуваат со филери

Igor
Како се приближуваат новогодишните празници, така се повеќе расте интересот за третманите за разубавување со хијалуронски филери кои меѓу другото вклучуваат и пеглање на брчките,...
Секојдневие

Африканка влезе во историјата: Дали ова навистина е најубавата жена во светот?

Слободен печат
Најпознатото и едно од најугледните натпреварувања за убавина на светот, „Miss Universe“, синоќа го доживеа своето историско издание. За прв пат во историјата круната ја...
Здрави навики

Маја Талевска Печников, инструктор по пилатес: Што да јадеме пред и после тренинг?

Слободен печат
ПРЕД ТРЕНИНГ Умереноста и балансот во исхраната е она што ни дава енергија и чувство на ситост за време на тренингот. Правилната исхрана може да...
Здрави навики

Десет едноставни фризури за секој ден (ВИДЕО)

Слободен Печат
Имате долга коса идеална за правење различни фризури, но немата време за инспирација? Погледнете ги овие 10 супер едноставни фризури кои можете да ги направите...
Здрави навики

Алкохолни пијалаци кои може да ги пиете за празниците и да не се здебелите

Слободен печат
Претстојниот период на слави и празници за многумина значи зголемување на килограмите. Познато е дека алкохолот дебелее, но има неколку алкохолни пијалаци кои може да...
Здрави навики

Рецепти за нега од домашната кујна на Ели Танасковска

Слободен печат
Едноставни и ефикасни совети за негувано лице, коса и стапала, кои редовно ги применува уредничката и водителка во културно-уметничката програма на МТВ, Ели Танаскова. Лице...
Здрави навики

Помладата ќерка ја засени мајка си Мишел Обама! (ФОТО)

Слободен Печат
Децата се најдобри показатели за како тоа времето „лета“! Осумнаесет годишната Саша Обама имаше само 7 години кога нејзиниот татко Барак Обама, во јануари 2009...
Здрави навики

Има само 9 години и преку 10.000 следбеници, а дизајнерите веќе се „тепаат“ за неа! (ФОТО)

Слободен Печат
Денес има повеќе од 10 илјади следбеници, а модните брендови се борат за неа. Оваа година прошета и по пистата за „London Fashion Week“. Следната...
Uncategorized

Британски модни награди: Никол ги откри градите, а Донатела ги покажа рацете без фотошоп! (ФОТО)

Слободен Печат
Вчера вечер во Лондон се собраа голем број познати личности и ѕвезди за да присуствуваат на British Fashion Awards во Royal Albert Hall, каде што...