16.8 C
Скопје
15:33 - 27 февруари, 2024

Ознака : армани

Ви Препорачуваме

Џорџо Армани има големо срце: Донираше 1.4 милиони долари, но погледнете што направи дополнително во борбата против коронавирусот!

Васко Спасоски
Славниот моден дизајнер Џорџо Армани реши додатно да и помогне на Италија во борбата против коронавирусот. Имено, тој донел одлука сите негови фабрики на компанијата...
СветСцена

Ревија зад затворена врата: Армани се исплаши од коронавирусот

Еспресо
Италијанскиот моден креатор Џорџо Армани одлучи, во рамките на Модната недела во Милано, во недела да ја одржи ревијата зад затворени врати поради ширењето на...
Uncategorized

Британски модни награди: Никол ги откри градите, а Донатела ги покажа рацете без фотошоп! (ФОТО)

Слободен Печат
Вчера вечер во Лондон се собраа голем број познати личности и ѕвезди за да присуствуваат на British Fashion Awards во Royal Albert Hall, каде што...