2.8 C
Скопје
05:16 - 19 април, 2024

Ознака : награди

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Кој ги освои iHeartRadio наградите 2023: Триумф на Телјор Свифт и Хари Стајлс

Еспресо
Музичките награди iHeartRadio за 2023 година ја признаваат најдобрата музика пуштена на радио станиците на iHeartMedia низ Соединетите држави, а оваа година беа номинирани некои...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Прогласени се победниците на Берлинале: Документарец ја освои главната награда

Еспресо
Прогласени се победниците на 73. Берлински филмски фестивал, а документарниот филм „On the Adamant“ на Николас Филиберт ја доби престижната награда Златна мечка како најдобар...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Кралица на вечерта: Тејлор Свифт во проѕирен фустан дојде до наградите на MTV EMA

Еспресо
Тејлор Свифт присуствуваше на MTV EMA наградите во Дизелдорф и направи невиден триумф освојувајќи четири награди.  32-годишната Тејлор Свифт излезе на црвениот тепих во необична...
СветСлајдерСцена

Заеднички живот и во јавност: Ирина Шајк и Бредли Купер заедно на доделување на модните награди CFDA 2022

Еспресо
Рускиот супермодел Ирина Шајк се прошета на црвениот тепих на доделување на модните награди CFDA 2022 без шминка – привлекувајќи внимание на новинарите. Но отсуството...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Модните изгледи на „Ем ти ви“ музичките награди: Откачени креации од модните дизајнери од А листата

Еспресо
Синоќа, во Прудентиал Ценатр во Њујорк, се одржа доделувањето на престижните Ем ти ви музички награди. На црвениот тепих продефилизраа ѕвездите од музичкиот свет. Тејлор...
БалканВи ПрепорачувамеЕспресоСлајдерСцена

Сашко Коцев, Драган Бјелогрлиќ, Кирил Спасески и Бранко Петровски добитници на наградите „Златна рамка“

Еспресо
Одбележувајќи го четвртотото издание на манифестацијата „Златна рамка“, Друштвото на филмски работници на Македонија ќе ги додели традиционалните почесни награди „Златна рамка“. Добитник на наградата филмски автор...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Која е Оливија Родриго, добитничка на ТРИ ГРЕМИ НАГРАДИ: Дете на пандемијата, поранешна гимнастичарка, гостинка на Белата куќа…

Еспресо
Рефлекторите се свртени кон неа – 19 годишна поп ѕвезда во подем, која освои дури три Греми награди.    View this post on Instagram  ...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ГРЕМИ 2022: Најдобар албум на Џон Батист, најдобра изведба на Фу Фајтерс и рок албум

Еспресо
Пет награди за Џон Батист, Греми за Бруно Марс и Фу Фајтерс. Зеленски се поврзува на линк и порача: „Помогнете ни, пополнете ја тишината на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Кои се фаворитите на ГРЕМИ 2022: Големиот музички настан му оддава почит на Тејлор Хокинс, ОВИЕ ѕвезди нема да присуствуваат!

Еспресо
Џастин Бибер и Лејди Гага се меѓу најголемите ѕвезди на Греми наградите 2022 година.  Одбројувањето до 64-тото издание на еден од најочекуваните светски музички настани...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Ќе се растопите: БЕН АФЛЕК ѝ ракоплеска на Џенифер Лопез во друштво на синот и нејзината ќерка

Еспресо
Поддржувајќи ја поп-ѕвездата, која ја доби наградата Icon Award, Бен Афлек беше во публиката заедно со неговиот син Семјуел и нејзината ќерка Еме. Возбуден, навистина...