18.8 C
Скопје
20:03 - 5 октомври, 2022

(Фото) Модните изгледи на „Ем ти ви“ музичките награди: Откачени креации од модните дизајнери од А листата

Синоќа, во Прудентиал Ценатр во Њујорк, се одржа доделувањето на престижните Ем ти ви музички награди. На црвениот тепих продефилизраа ѕвездите од музичкиот свет.

Тејлор Свифт блесна во мини фустан на Оскар де ла Рента, Ешли Греам во Каролина Херера, пејачката Лизо во високата мода на Жан Пол Готје, Ники Минаж во Долче и Габана…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Video Music Awards (@vmas)

Раперот Лил Нас Икс го зазеде централното место кога се појави на црвениот тепих со голи гради и накитен со црни пердуви.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Video Music Awards (@vmas)

На церемонијата се појави и Џони Деп, кој почна да ја враќа својата репутација по скандалозното судење со неговата поранешна сопруга Амбер Херд: актерот се појави во форма на холограм – човек од Месечината (симболот на наградите MTV VTA ) и рече дека навистина му треба работа и дека е подготвен за се.

Домаќини на вечерта беа LL Cool J, пејачката Ники Минаж и Џек Харлоу.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Video Music Awards (@vmas)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Video Music Awards (@vmas)

Еве ја листата на победници:

Група на годината – БТС

Албум на годината – Harry Styles, Harry’s House

Уметник на годината – Бед Бани

Најдобар нов изведувач – Дав КАмерон

Најдобра песна – Били Ајлиш, Happier Than Ever

Главната песна на летото – Џек Харлоу, First Class

Видео на годината – Тејлор Свифт, All Too Well

Најдобро смислено видео – Лизо, About Damn Time

Најдобро алтернативно видео – Манескин, I Wanna Be Your Slave

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Video Music Awards (@vmas)

Најдоброто К-Поп видео – Лиза од Блекпинк, ЛАЛИСА

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Video Music Awards (@vmas)

Најдобро латино видео – Анита, Evolver

Најдобро долго видео – Тејлор Свифт, All Too Well

Најдобро рок видео – Red Hot Chili Peppers, Black Summer

Најдобро поп видео – Хари Стајлс, As It Was

Најдобра соработка – Lil NasX и Jack Harlow, Industry Baby

Најдобри визуелни ефекти – Lil NasX и Jack Harlow, Industry Baby

Најдобро хип хоп видео – Ники Минаж, Do We Have A Problem

Најдобро R&B видео – The Weeknd, Out of Time

MTV Vanguard Award – Ники Минаж

Глобална икона – Ред хот чили пеперс

 

Слични објави

Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик: Децата ни се спремни да го бранат јазикот колку што ние им даваме лични примери

Јасмина Кантарџиева Димков

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо

Која е и што ја прави посебна Бони Габриел, новата Мис на Америка која влезе во историјата?

Еспресо
Се вчитува....