19.9 C
Скопје
17:48 - 18 мај, 2022

Ознака : 2022

Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Кои се фаворитите на ГРЕМИ 2022: Големиот музички настан му оддава почит на Тејлор Хокинс, ОВИЕ ѕвезди нема да присуствуваат!

Еспресо
Џастин Бибер и Лејди Гага се меѓу најголемите ѕвезди на Греми наградите 2022 година.  Одбројувањето до 64-тото издание на еден од најочекуваните светски музички настани...
Астро Мала астро школа Слајдер Хороскоп

СИТЕ ДЕТАЛИ ЗА РЕТРОГРАДНИОТ МЕРКУР ВО 2022: Како хороскопските знаци максимум да искористат од неговата моќ

Еспресо
Ви ги носиме сите детали за ретроградниот Меркур во 2022 година и како ќе делува на хороскопските знаци. Го имавме во јануари, но ќе мора...
Свет Слајдер Сцена

ОСКАРИ 2022: Пенелоп Круз вака му се заблагодари на Педро Алмодовар за номинацијата

Еспресо
Благодарност по номинацијата. Пенелопе Круз му ја искажа својата благодарност на Педро Алмодовар преку социјалните мрежи, со кого ја доби номинацијата за Оскар за филмот...
Свет Слајдер Сцена

ЕВРОВИЗИЈА 2022: Италијанската песна „Бривиди“ веќе „гази“ на топ листите низ Европа, Махмуд и Бланко имаат хит!

Еспресо
Италија ќе се претстави на Изборот за песна на Евровизија 2022 година, закажан од 10 до 14 мај во Пала Олимпико во Торино, со еден...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Наши Фаци Слајдер Сцена

Разговор со Андреа, девојката што ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2022

Ана Голејшка Џикова
Македонија го доби својот евровизиски преставник, кој ќе се натпреварува оваа година на Евросонг 2022 во Торино, Италија. Тоа е младата и талентирана Андреа со нејзината...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Свет Слајдер Сцена

ЕВРОВИЗИЈА 2022: Кои се тројцата водители на Евросонг и од каде ви се познати

Ј.К.Д
Популарната пејачка Лаура Паузини која зборува течно три јазици покрај мајчиниот – италијански (англиски, француски и шпански), битанскиот пејач и искусен водител Мика и италијанскиот...
Астро Слајдер Хороскоп

КИНЕСКИ ХОРОСКОП ЗА 2022 ГОДИНА: Денес започнува годината на тигарот, очекувајте возбудливи почетоци на секое поле

Еспресо
Годината на тигарот започнува на 1 февруари 2022 година и завршува на 21 јануари 2023 година. Ова е годината на Рен Јин, Јанг водениот тигар,...
Астро Слајдер Хороскоп

ШТО НИ ПОДГОТВИЈА ЅВЕЗДИТЕ ЗА 1 ФЕВРУАРИ: Овните непоколобливи, Лавовите се борат со рамнотежа, а Водолиите се ставаат на прво место

Еспресо
Овен Ставете ги нозете на цврсто на земја денес и не дозволувајте неизвесноста да ве поколеба. Ќе треба да ги поставите вашите граници и да...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

ЕВРОВИЗИЈА 2022: Македонците гласаат, погледнете кои ни се конкурентки од Шпанија и Албанија

Еспресо
66-тото издание на Евровизија годинава ќе се случува во Торино, Италија, од 10 до 14 мај. Музичкиот настан ќе се одржи под слоганот Звукот на...
Астро Слајдер Хороскоп

ГОДИШЕН СЕКС ХОРОСКОП: Каков сексуален живот го очекува секој хороскопски знак во 2022

Еспресо
Овен Најголем полет и среќа може да очекувате помеѓу мај и октомври. Јупитер накратко ќе престојува во вашиот знак и овој аспект ви дава предност....