20.8 C
Скопје
01:42 - 30 јуни, 2022

Ознака : ретрограден

Астро Ви Препорачуваме Слајдер Хороскоп

Од утре Меркур е ретрограден: Ќе се откријат лагите, ќе паднат маските, луѓето од минатото ќе ви се вратат во животот…

Еспресо
Меркур во ретроградниот период влегува на секои три до четири месеци, а во наредниот период тоа ќе се случи на 10 мај и ќе трае до...
Астро Слајдер Хороскоп

ПОДГОТВЕТЕ СЕ, НА 10.МАЈ ДОАЃА РЕТРОГРАДЕН МЕРКУР: Девиците со работни проблеми, Биковите -нервозни, Скорпиите тотално несфатени…

Еспресо
Меркур во ретроградниот период влегува на секои три до четири месеци, а во наредниот период тоа ќе се случи на 10 мај и ќе трае...
Астро Ви Препорачуваме Слајдер Хороскоп

ШТО ИМ НОСИ РЕТРОГРАДНИОТ МЕРКУР на хороскопските знаци (10 мај – 3 јуни): Нарушени планови, промени во последен миг, штетни договори, загуби на пари…

Еспресо
Меркур во ретроградниот период влегува на секои три до четири месеци, а во наредниот период тоа ќе се случи на 10 мај и ќе трае...
Астро Мала астро школа Слајдер Хороскоп

СИТЕ ДЕТАЛИ ЗА РЕТРОГРАДНИОТ МЕРКУР ВО 2022: Како хороскопските знаци максимум да искористат од неговата моќ

Еспресо
Ви ги носиме сите детали за ретроградниот Меркур во 2022 година и како ќе делува на хороскопските знаци. Го имавме во јануари, но ќе мора...
Астро Ви Препорачуваме Слајдер Хороскоп

ШТО НИКАКО НЕ ТРЕБА ДА ПРАВИТЕ НА РЕТРОГРАДЕН МЕРКУР, до 3. февруари: Златни правила за сите хороскопски знаци!

Еспресо
Ретроградниот Меркур, прв во оваа година, кој е веќе во тек, ќе ни носи недоразбирања, кофликти, задоцнувања, одложувања и куп други проблеми се до 3...
Астро Слајдер Хороскоп

РЕТРОГРАДНИОТ МЕРКУР ПРАВИ ХАОС ВО ЉУБОВТА: Овие три хороскопски знаци ќе ги преврти „на глава“ и ќе ги промени „од пети“

Еспресо
Еве кои од хороскопските знаци ќе доживеат големи љубовни изненадувања откако Меркур ќе тргне ретроградно на 14 јануари, а ќе биде ретрограден до 25.јануари. Рак...
Uncategorized Астро Ви Препорачуваме Слајдер Хороскоп

ШТО ВСУШНОСТ ЗНАЧИ РЕТРОГРАДЕН МЕРКУР И КАКВА ЛЕКЦИЈА МОЖЕ ДА ИЗВЛЕЧЕТЕ: Луѓето од минатото повторно се појавуваат, вистините се разоткриваат, лошите сеќавања сега може да ги излекувате!

Фата Моргана
Ретроградниот Меркур е дефинитивно меѓу ретроградните планети за кои најчесто зборуваме бидејќи оваа фаза е почеста и пократка (3/4 пати годишно) па може да има...
Астро Ви Препорачуваме Слајдер Хороскоп

РЕТРОГРАДЕН МЕРКУР НЕ ЧЕКА ОД 14 ЈАНУАРИ, А ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ДОБРО ЌЕ ГИ ПОТРЕСЕ: Ги очекува многу бурен период!

Еспресо
Првиот ретрограден Меркур оваа година нè чека во периодот од 14 јануари до 3 февруари, а интересно е што во знакот на Водолија ќе биде...
Астро Слајдер Хороскоп

ЈУПИТЕР Е РЕТРОГРАДЕН, еве што ќе донесе на вашиот хороскопски знак

Еспресо
Ретроградниот Јупитер воглавно ви помага на работата на себе особено на одредени прашања кои вклучуваат успех, личен раст и развој. Во ретроградно движење оваа планета...