24.8 C
Скопје
15:48 - 3 октомври, 2023

Ретроградниот Уран ќе ни донесе големи промени: Како ќе делува на хороскопските знаци и што не треба да се прави

Од вчера, 29 август, Уран го смени правецот на движење, планетата ќе биде ретроградна до 27 јануари 2024 година. Што може, а што не може да се прави во овој период – објаснуваат астролозите.

Уран, седмата планета од Сонцето, годинава го менува правецот по втор пат – првиот беше во јануари, а сега ретроградниот Уран ќе трае од 29 август 2023 година до 27 јануари 2024 година. Неговото ретроградно движење се совпадна со пресвртот на Венера и Меркур, што е редок астролошки феномен.

Како може ретроградниот Уран да влијае на нас?

Во овој период, можеби ќе сакаме да промениме сè, да го започнеме животот од нула. Но, овие нагони за радикални промени мора да се контролираат за да не се каете подоцна за импулсивните постапки.

Неодлучните луѓе во себе во овој период можат да почувствуваат поголема храброст, што добро ќе влијае на нивниот живот.

Исто така, за време на ретроградниот Уран, постои можност да се заглавите во мрзеливост, отсутност и да доцните со исполнување на задачите.

Обидете се да се соберете и да се организирате себеси и работниот ден за да не дојде до несакани последици.

Што да не правите за време на ретроградниот Уран?

не се обидувајте да ги исправите грешките од минатото- резултатот ќе биде погубен;
немојте да лажете и да манипулирате зашто веднаш ќе бидете откриени;
немојте никако да правите сериозни финансиски трансакции;
не бидете мрзеливи,

внимавајте да не подлегнете на манипулации и не дозволувајте да ве искористат.

Сè ќе им оди од рака: Три хороскопски знаци ќе имаат огромна среќа во септември

Слични објави

Хрватите повторно бараат забрана за концерт на Аца Лукас: Каква порака ќе испрати зависник и насилник?

Еспресо

Жерар Депардје за обвинувањата за силување: Никогаш, никогаш не сум малтретирал жена

Еспресо

(Фото) Преубавата Ноелија Војгт стана Мис на САД 2023: Американка со венецуелско потекло

Еспресо

Еве што се случувало пред сообраќајката на Аца Лукас: „Беше исклучително добро расположен“

Еспресо

Џоди Тарнер-Смит поднесе барање за развод од Џошуа Џексон: Голема љубов, а причината за разделба непозната

Еспресо

Вистински егоисти: Три хороскопски знаци на кои баш им е гајле за вас

Еспресо
Се вчитува....