8.8 C
Скопје
08:23 - 27 февруари, 2024

Ознака : марс

Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСлајдер

(Видео) Историски момент: Европската вселенска агенција го направи првиот пренос во живо од Марс

Еспресо
Во петокот Европската вселенска агенција (ESA) ќе одржа едночасовен пренос во живо од Марс, што е прв ваков обид до сега. Преносот започна во 18...
АстроСлајдерХороскоп

Драматичните планови на ретроградниот Марс за вашиот хороскопски знак (до 12.01. 2023): Љубови од минатото, прекини на врски, промена на работно место…

Еспресо
Секако, ретроградниот Меркур има свое место кога станува збор за хаос и недоразбирања. Но, ретроградниот Марс, кој започнува на 30 октомври, има неколку свои драматични...
СлајдерЦвеќе

Откриено идеално растение кое може да се засади во неплодната почва на Марс

Еспресо
Условите на Црвената планета се навистина сурови, а исклучок не е ниту земјиштето на неа. Почвата не само што е посна и без органска материја...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ИЛОН МАСК: Се надевам дека ќе направивме град на Марс пред да избие Трета светска војна

М.Р.
Илон Маск откри нови планови за создавање град на Марс, кој ќе може да биде целосно самоодржлив и чиј опстанок нема да зависи од Земјата....
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ФОТО) Ровер на Марс пронашол фасцинантен „камен цвет“

Еспресо
Роверот „Curiosity“ снимил фасцинантен „камен цвет“ на површината на Марс кон крајот на февруари. Иако наликува на ситен цвет или органска креација, експертите велат дека...
АстроВи ПрепорачувамеМала астро школаСлајдерХороскоп

ОД 6.МАРТ ПРИСТИГНУВА МОЌЕН АСТРО ПЕРИОД КОЈ НОСИ ГОЛЕМИ ПРОМЕНИ: Што ќе предизвика за хороскопските знаци Марс во Водолија?

еспресо
Марс е планета на енергијата, но и на борбеноста, на преземањето акција. Марс е „машката“ енергија и го означува начинот како реагираме. Затоа, бидете внимателни...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

НА НЕБОТО СЕ СЛУЧУВА РЕДОК НАСТАН, ВОЈНИКОТ ЈА СРЕЌАВА УБАВИЦАТА: Спој на планетите Марс и Венера од февруари, што значи тоа за вас?

М.Г
Конјункција на две лични планети Марс и Венера е голем настан. Се случува фузија на богот на војната Марс и божицата на љубовта и убавината...
АстроСлајдерХороскоп

МАРС ТРГНУВА ВО ПОХОД: Минатиот пат го нападна здравјето, сега што?

Еспресо
Почетокот на циклусот на Марс е исклучително важен. Оваа планета владее со акција, иницијатива, движење, борбен дух и самодоверба и затоа е важно која област...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ФОТО) ЛЕКА-ПОЛЕКА ЌЕ ГО ОСВОИМЕ И МАРС: „Упорност“ го собра првиот примерок

Еспресо
Роверот на Марс, „Упорност“ штотуку започна да ја истражува околината на кратерот „Езеро“, во кој слета пред неколку месеци. Научниците на Земјата идентификуваа камен со...
Секојдневие

Шокантна анализа на снимка од Марс: Според експертите тоа се подземни гаражи за НЛО, а ги има и на Земјата (ВИДЕО)

Еспресо
Ентузијастите уфолози ширум светот сметаат дека снимката од Марс на која се гледа дупка со пречник од 130 метри е недвосмислен доказ за интелигентниот живот...