17.8 C
Скопје
00:51 - 26 мај, 2024

Ознака : вселена

Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСлајдер

(Видео) Историски момент: Европската вселенска агенција го направи првиот пренос во живо од Марс

Еспресо
Во петокот Европската вселенска агенција (ESA) ќе одржа едночасовен пренос во живо од Марс, што е прв ваков обид до сега. Преносот започна во 18...
СветСлајдер

Ја убедил дека е руски астронаут: Му испратила 30.000 долари зашто немал повратен билет да се врати од вселената

еспресо
65-годишна Јапонка му поверувала на некој измамник дека нема пари за повратен билет од вселената и му испратила 30.000 долари за да се спушти на...
ЕспресоСлајдер

Никол Ман стана првата американска домородка која отпатува во вселената

Еспресо
Првата американка домородка која патувала во вселената е астронаутката Никол Ман. 45-годишата Никол е член на четиричлениот екипаж кој отпатува до Меѓународната вселенска станица, а...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Прегратки во ВСЕЛЕНАТА меѓу РУСИТЕ и АМЕРИКАНЦИТЕ, а потоа „Сојуз“ слета со Американецот на руска почва!

Еспресо
И покрај тековната тешка битка меѓу САД и Русија за Украина, сè уште постои простор за соработка меѓу двете суперсили во космосот. .@Astro_Sabot is back...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) Тројца руски космонаути пристигнаа на Вселенската станица во ЖОЛТО-СИНИ комбинезони

еспресо
Тркалезната врата се отвора и тројцата космонаути на бродот Сојуз, Русите Олег Артемјев, Денис Матвеев и Сергеј Корсаков влегуваат во Меѓународната вселенска станица пречекани со...
СветСлајдерСцена

МОМЧЕТО НА КИМ КАРДАШИЈАН ЌЕ ЛЕТА ВО ВСЕЛЕНАТА: Пит Дејвидсон ќе биде гостин во ракетата која се лансира следната недела!

Еспресо
Комичарот Пит Дејвидсон, актуелно момче на старлетата Ким Кардашија, следната недела ќе стане астронаут. Како што протече информација пред неколку дена, а сега е веќе...
СветСлајдерСцена

(ВИДЕО) КАПЕТАН КИРК И ВО ВИСТИНСКИОТ ЖИВОТ: Вилијам Шатнер полета во вселената

Еспресо
Вилијам Шатнер влезе во историјата денес, со што стана најстарата личност што отпатува во вселената и стана вистински капетан Кирк. 90-годишниот Шатнер тргна во животна...
Секојдневие

Зелената салата одгледувана во вселената е вкусна како и марулата на Земјата (ВИДЕО)

Еспресо
Во списанието „Frontiers in Plant Science“, објавена е студија според која зелената салата одгледана во вселената освен што е вкусна, хранлива е и безбедна за...
Филм и ТВ

Хотел наменет за љубителите на франшизата „Star wars“: Оваа година резервирајте си место за необично „патување“ во вселената! (ФОТО)

Еспресо
Компанијата Дизни од оваа година ќе започне да прима резервации за хотел кој ќе им биде наменет на љубителите на култната франшиза „Star wars“, а...