20.8 C
Скопје
02:25 - 18 јуни, 2024

Ознака : доморотка

ЕспресоСлајдер

Никол Ман стана првата американска домородка која отпатува во вселената

Еспресо
Првата американка домородка која патувала во вселената е астронаутката Никол Ман. 45-годишата Никол е член на четиричлениот екипаж кој отпатува до Меѓународната вселенска станица, а...