Ознака : измама

Лајфстајл Сцена

ГЛЕДАТЕ ЛИ НЕШТО ЧУДНО? Инфлуенсерката фатена во ОЧИГЛЕДНА ИЗМАМА!

Igor
Инстаграм е место полно со лаги и измами, а тоа го докажува профилот на една инфлуенсерка која има над 300.000 следбеници. Се работи за Аргентинката...
Лајфстајл Сцена

200 ЖЕНИ ВЕРУВАЛЕ ДЕКА СЕ ВО ВРСКА СО НЕГО: Познат Хрват жртва на кражба на идентитет

Igor
Хрватскиот модел Дејан Пелиќ се најде во центарот на вниманието откако сфатил дека е жртва на кражба на идентитетот. Со неговото име и фотографии бил...
Лајфстајл Сцена

ТЕШКИ ОБВИНУВАЊА ЗА ЈУТЈУБ-ЅВЕЗДАТА: Лажел дека симнува црна магија, земал многу пари за тоа!

Igor
Јутјуб-ѕвездата Зоран Шумадинац наводно некогаш се претставувал како бајач кој симнува црна магија преку аура. Во редакцијата на српски „Курир“ се јавиле многу луѓе кои...