21.8 C
Скопје
01:43 - 16 јули, 2024

Категорија: Регион

ВестиРегионСветСлајдер

Потврден првиот случај на мајмунски сипаници во Хрватска: Станува збор за маж кој престојувал во Италија и во Швајцарија

Еспресо
Со ширењето на мајмунските сипаници низ светот по Ковид 19, постојат стравувања дека растечките епидемии на болести кои преминуваат од животните на луѓето може да...
ЛајфстајлНарод гледаРегионСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) СРПСКИ СВЕШТЕНИК СТАНА ХИТ: Еве што изјави за жени кои му се жалеле дека сопругот ги изневерува

И. Т.
Српскиот православен свештеник, односно монах Арсениј деновиве е топ тема во регионот и стана хит на „Твитер“ поради неговата изјава за неверство во брак. Монахот...
ЛајфстајлРегионСекојдневиеСлајдер

(ФОТО) ХИТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Си го испечатил сертификатот за примена вакцина на маица, за да не го вознемируваат келнерите!

И. Т.
Главното прашање на нашата нова реалност е – дали сте вакцинирани против ковид-19? Кога ќе седнеме во некој ресторан, кафуле и слично кога ќе дојде...
Ви препорачуваме на СПНарод гледаРегионСлајдер

(ВИДЕО) НАЈЛУДАТА СВАДБА ВО СРБИЈА: Со зоља по невеста!

Еспресо
Секој народ има своја автентична традиција која вешто се пренесува од генерација на генерација. Како кај нас, така и во соседна Србија до ден денес...
ВестиВи ПрепорачувамеРегионСлајдер

(ФОТО) СМЕТКА ОД ПЛАЖА ВО БУДВА СТАНА ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: И „нејќам“ ништо има своја цена!

Еспресо
Во екот на летната сезона туристите најчесто се жалат на долгите редици на границите, како и на цените во познатите летувалишта, а фотографијата што неодамна...
РегионСлајдер

ФАТАЛНА РУСОКОСА ИЗНУДУВАЛА ПАРИ ОД МАЖИ

М. С.
Атрактивна русокоса, стара околу 35 години, ги привлекувала мажите за интимен контакт, а потоа ги снимала и на перфиден начин извлекувала пари од нив. Досега,...
ЕспресоРегионРетроСлајдер

„ОСТРОВОТ НА ИСТЕРАНИТЕ И БОЛНИТЕ“, место кое крие СТРАШНА ПРИКАЗНА

Еспресо
Доколку ова лето патот ве води кон Крит, сигурно ќе ви биде понудена туристичката тура до островот на лепрозните. Денес е туристичка атракција, а некогаш...
ВестиРегион

Во Србија пристигна првиот контингент со вакцини на „Фајзер”

Еспресо
На белградскиот аеродром пристигна првиот дел од контингентот вакцини на компанијата „Фајзер”, јави допсиникот на МИА од Белград. Во контингентот има 4.800 вакцини, а според претходните најави,...
ВестиРегионСлајдер

Строги мерки во Хрватска: Се воведува забрана за собирање на повеќе од две домаќинства

Еспресо
Од вторник, Хрватска ја очекуваат построги мерки, што ќе бидат на сила од 22 декември до 8 јануари и, меѓу другото, ќе бидат воведени пасоши...
ВестиРегионСлајдер

ФОТО: Во Србија се гине за тартуфите, берачите стануваат жртви заради скапите печурки

Еспресо
Во шумата кај Купиново, Србија денеска дошло до пукање поради берењето татруфи. Како што јавуваат медиумите непознат напаѓач пукал во Никола С. (28) додека берел...