23.8 C
Скопје
15:50 - 30 мај, 2024

(ФОТО) СМЕТКА ОД ПЛАЖА ВО БУДВА СТАНА ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: И „нејќам“ ништо има своја цена!

Летната сезона за одмор сè уште е во тек, а впечатоците, искуствата и забелешките на туристите не престануваат да се споделуваат на Интернет.

Во екот на летната сезона туристите најчесто се жалат на долгите редици на границите, како и на цените во познатите летувалишта, а фотографијата што неодамна се појави на Фејсбук, им даде повод на корисниците добро да размислат и да се забавуваат.

Имено, на Фејсбук страницата „Подгорички времеплов“објавена е фотографија од сметка издадена на плажата Јаз во Будва, на која, наместо фактуриран производ, пишува „Не сакам ништо“, а наплатено им е на секој по 50 центи.

Додека во коментарите, некои корисници посочија дека оваа практика е нормална низ цела Европа, односно дека самото место во ресторан се наплаќа во зависност од локацијата, други добро се позабавуваа.

фото Фејсбук

„За девојкине од масана карши, од мене за нив испрати ништо“, „Нема ништо да зимам“, „Можам да вдишам? Може…0,50 евра“, „Него како? „Не сакам ништо“ и „дај ми само чаша вода со многу мраз“…Ваквите гости најмногу работа отвараат….Да трчаш со вода, пепелник, дај ми шифра за интернет, донесе ми уште малку мраз , ај погледни го апаратчето како лентата да е при крај, имаш ли да ми „укрупниш“ 50 центи, имам само 40“, “би била финта да направиш коктел и да го наречеш „нејќам ништо“…гласеа дел од коментарите.

Слични објави

Брутални коментари на сметка на Николина Пишек откако објави видео од куќата: Друг ти ја средува вилата која ја купивте со покојниот маж

Еспресо

(Фото) Први фотографии од Мелина Џиновиќ по разводот: Поминува на црвено светло, фрла ѓубре низ прозорецот…

Еспресо

Почина познатиот пејач на „Гранд“, ја загуби битката со тешката болест

Еспресо

(Фото) Сопругата на Амиџиќ шокираше со објавата: „Од мажот кој те изневерил…“

еспресо

Фута направи хаос на прашање за Карлеуша: „Илузорна супериорност, без можност да му се објасни на пациентот“

еспресо

Македонецот Мите и ќерката на Џеј под водство на Фута формираа „Џеј трибјут бенд“: „Изненаден сум што сум дел од овој тим“

еспресо
Се вчитува....