4.8 C
Скопје
22:36 - 18 април, 2024

Ознака : хит

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

„Last Christmas“: Како се роди божиќниот хит, кој има речиси 1 милијарда прегледи на Јутјуб

Еспресо
Last Christmas е песна на британското поп дуо Wham!, објавена на почетокот на декември 1984 година, а напишана од членот на бендот Џорџ Мајкл. Четириесет...
СветСлајдерСцена

(Фото) Легендарниот хит на Битлси напишан на рака се продаде за 65.000 долари, колку чини прстенот на Елвис Присли?

еспресо
Рачно напишаните стихови на Baby You’re a Rich Man од Џон Ленон и Пол Макартни достигна цена од 65.000 долари, а тетратката на Ленон со...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Ослободете се од упорните масни наслаги и од целулитот: 10 факти за ефикасноста на липосукциската исхрана

Ј.К.Д
Не сте сами во процесот на слабеење! Низ целиот протокол на слабеење ве води стручно лице. Можеби, досега, сте размислувале дури и за некој инвазивен...
БалканСлајдерСцена

(Видео) Петар Грашо изненади уличен музичар и заедно испеја негов голем хит

Еспресо
Се шетал по улиците на Загреб и налетал на млад уличен музичар… Петар Грашо се шетал низ улиците на Загреб и налетал на млад уличен...
СветСлајдерСцена

Колку Мараја Кери – кралицата на Божиќ, заработува од хитот „Сè што сакам за Божиќ си ти“

Еспресо
Како и секоја година, кралицата на Божиќ успеја да си го врати тронот. Мараја Кери веќе го започна своето искачување на врвот на Billboard Hot...
СветСлајдерСцена

(ВИДЕО) УКРАИНЦИ СЕ ПОДГОТВУВААТ ЗА БОРБА СЛУШАЈЌИ ГО ХИТОТ НА БОН ЏОВИ: Бендот го сподели видеото на својот Твитер профил

М.Р.
Членовите на бендот Бон Џови објавија видео на кое Украинците се подготвуваат за борба со нивната песна „It’s My Life“. Видеото за рекордно време стана...
СветСлајдерСцена

ЕВРОВИЗИЈА 2022: Италијанската песна „Бривиди“ веќе „гази“ на топ листите низ Европа, Махмуд и Бланко имаат хит!

Еспресо
Италија ќе се претстави на Изборот за песна на Евровизија 2022 година, закажан од 10 до 14 мај во Пала Олимпико во Торино, со еден...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

СОЧНО ПИЛЕШКО НА ГРЧКИ НАЧИН: Рецепт кој стана хит на Пинтерест

Еспресо
Пилешкото може да се подготвува на бројни начини и секогаш е вкусно, сепак овој рецепт е вистински хит на Pinterest, прегледан над 600.000 пати. Пробајте...
БалканЕспресоСлајдерСцена

(ВИДЕО) АЦА ЛУКАС И ДРАГАНА МИРКОВИЌ НАПРАВИЈА КРШ: Песната „растура“ низ цел Балкан, слушнете ја!

Еспресо
Долго очекуваниот дует на двете балкански ѕвезди Аца Лукас и Драгана Мирковиќ се случи неодамна. И се случи хит. За само пет дена откако е...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) ВИРАЛЕН ХИТ: Родители покажаа во колку чудни пози заспива нивното дете

И. Т.
Сите родители ќе се сложат дека кога ќе заспие детето животот за момент станува полесен. Кога ќе им дојде сонот на очи, малите деца едноставно...