26.8 C
Скопје
16:06 - 25 мај, 2024

Ознака : сараево

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Потребен е длабок џеб: Ова е ценовникот за пијалоците на концертот на Александра Пријовиќ

Еспресо
И третиот концерт на популарната Прија кој се одржа во Сараево помина со преполна сала, пеење на глас, еуфоричност, па дури и со играње оро....
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Пријовиќ го донесе синот на бина, а еве како изгледа мајка ѝ: Публиката во делириум

Еспресо
Александра Пријовиќ го одржа својот прв од трите закажани концерти во сараевска Зетра. Но, накратко, таа го прекина настапот и го донесе синот Александра на...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Боно Вокс во Сараево: „Имам босански пасош, тоа ми е најголема чест“

Еспресо
Легендарниот музичар Боно Вокс се појави на црвениот тепих пред премиерата на филмот Kiss the Future со кој беше отворен 29. Сараевски филмски фестивал. Појавувањето...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Џејн Биркин го посетила опколеното Сараево во војната: „Наидов на гордост“

Еспресо
Џејн Биркин, актерка и пејачка, почина вчера на 76-годишна возраст, а оваа легендарна ѕвезда имаше посебна врска со Сараево. Покрај пеењето и глумата, Џејн беше...
Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуЛајфстајлНаши ФациСлајдерСтилСцена

(Фото) Елена Ристеска: Си поминав грандиозно во Сараево, но ми фалеше Давор

Милица Џаровска
Елена Ристеска е пресреќна по патувањето во Босна и Херцгеговина, каде што минатата недела имаше два настапи еден по друг, во Сараево, и во Бања...
БалканСлајдерСцена

Џенан Лончаревиќ го покори и Сараево: Преполната „Скендерија“ со пејачот пееше три часа во еден глас

Еспресо
Џенан Лончаревиќ викендов одржа целовечерен солистички концерт за паметење во  сараевска „Скендерија“, а по спектаклот изјави дека тоа е еден од најдобрите концерти што ги...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииИнтервјуПатувањаСлајдер

(Фотогалерија) На рахат кафе со Веселинка Ковачева, успешна нашинка во Сараево: Кој еднаш дошол, повторно се враќа во балканскиот Ерусалим

Јасмина Кантарџиева Димков
За Веселинка Ковачева Сараево не е само град туку „љубов што не можам на сите да им ја објаснам зашто секој не може да ја...
БалканСлајдерСцена

ЛЕПА БРЕНА ЌЕ ГРАДИ СКИ-ЦЕНТАР И ХОТЕЛ СО ПОГЛЕД НА САРАЕВО: Проектот е готов, се чека договор со општината

Еспресо
Ски-центарот треба да има две патеки долги 700 метри со еден ски-лифт, а инфраструктурниот проект е планиран во рамките на паркот на природата Требевиќ. Пејачката...
БалканСлајдерСцена

Љубов од раните дваесетти години: Вака изгледа ќерката на Горан Бреговиќ, која ја доби со танчерка од Сараево

Еспресо
Еден од најпознатите композитори во регионот, автор на филмска музика и поранешен фронтмен на „Бело дугме“, за време на својата кариера зборуваше за се, па...
БалканСлајдерСцена

Познато е каде ќе се снима спотот за дуетската песна на Дино Мерлин и Сенидах!

Васко Спасоски
Како што е познато, Дино Мерлин и Сенидах ќе снимат дует. Како што пишува босанскиот портал „Klix.ba“, оваа недела започнува снимањето на спотот и тоа...