15.8 C
Скопје
17:33 - 27 февруари, 2024

Ознака : жена

ЕспресоЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Дементна жена му оставила 3 ​​милиони евра наследство на водоводџијата по смртта: Шокираното семејство оди на суд но нема да може да промени ништо!

М.П
Кога станала вдовица, мајсторот почнал да врши разни ситни работи и поправки во нејзината куќа и така се зближил со осамената жена, толку што таа...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Жена спасена од урнатините 104 часа по земјотресот во Турција: „Сега верувам во чуда“

Еспресо
Жена била извлечена жива од под урнатините во градот Кирихан 104 часа по земјотресот во Турција. Жената и спасувачкиот тим беа поздравена со овации и...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

(Фото) Откриено која е жената која Меси силно ја гушкаше по победата на Светското првенство, а не му е мајка!

Еспресо
Фудбалската ѕвезда Лео Меси заедно со аргентинската репрезентација по 36 години го обезбедија првото место на Светското првенство во Катар. Меси и друштвото останаа долго...
Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтимаЛајфстајлСекојдневиеСлајдерСтил

(Видео) Катарскиот шеик фатен „на дело“ од жена му: Се ѕвери во бразилска навивачка насмејан од уво до уво, ама „нема да биде вака насмејан кога ќе дојде дома“

Еспресо
За време на натпреварот помеѓу Бразил и Швајцарија, поранешниот емир на Катар, шеикот Хамад бин Калифа Ал Тани, забележал бразилска навивачка како ја снима публиката,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фотогалерија) Ким Џонг-ун за прв пат ја покажа својата ќерка во јавност: Ја одведе на тест за баластичка ракета

Еспресо
Севернокорејскиот врховен лидер Ким Џонг-ун за прв пат ја покажа својата ќерка во јавност, пренесува Yonhap News. Oh wow. Kim’s daughter. https://t.co/f6cA7I5B9q — Ankit Panda...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо
Шведска пратеничка во Европскиот парламент ја отсекла косата за време на нејзиниот говор во Парламентот на ЕУ во знак на поддршка на демонстрациите во Иран...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

Трагичниот живот на принцезата Алис, свекрвата на кралицата Елизабета Втора (ВИДЕО)

Еспресо
Принцезата Алис била родена во 1885 година како Викторија Алис Елизабет Јулиа Мари. Нејзините претци биле од Батенберговата гранка на кралството. Вистина е дека била...
СекојдневиеСлајдерСтил

Обојте го домот според фенг шуи

Еспресо
Боите не се само декорација, туку многу моќно средство кое вашиот дом може да го претвори во оаза на хармонија и просперитет. Но, пред се,...
ЛајфстајлСекојдневие

Не сте дебели, само не живеете на вистинско место! Ова се 8 земји каде што вишокот килограми е знак на убавина и добар живот!

Еспресо
Нема земја во која жените не се обидуваат да изгледаат како модели, со совршени пропорции и тенка половина, но ретко кој знае дека во 8...
Еспресо

Во Шведска жена избодена со нож за време на политички митинг, убиена на „лице место“од националист

jasmina.kantardzieva
Немало како да се интервенира и да се спаси 60-годишната жена, која вчера била убиена од 33-годишен неонацист. 60-годишна жена е избодена и убиена во...