21.8 C
Скопје
02:00 - 5 јули, 2022

Ознака : жена

Ви Препорачуваме Животни Приказни Свет Слајдер Сцена

Приватната страна на Леонардо Дел Векио: Двапати ѝ го дал срцето на иста жена на која ѝ се враќал до крајот на животот, шесте деца разумно ги држел далеку од менаџерските позиции

Еспресо
Голема страст за животот, за жените, за љубовта отсекогаш го придружувала Леонардо Дел Векио на неговиот извонреден претприемачки пат. Основачот на Luxottica, кој почина во...
Секојдневие Слајдер

Многу родители несвесно ја уништуваат психата на детето: Овие четири грешки можат да бидат погубни!

Еспресо
Многу родители сакаат правилно да го воспитаат своето дете, како би израснало во добар човек, но многу и во најдобрата намера несвесно грешат. Одредени методи...
Секојдневие

Најдобрите мисли на Ошо ќе ве поттикнат на промени: Не знам за поголема храброст од она кога морам да си погледнам во самиот себе

Еспресо
„Зрела личност не чека работите да се случат, туку го почнува патот на градење на својата судбина“ Мислите на Ошо говорат за љубовта, свеста, емоциите...
Свет Сцена

Патот до престолот на Ријана: Од улична продавачка до најбогата пејачка

Еспресо
Вистинското име ѝ е Робин Ријана Фенти (32), родена на 20.02.1988, а денес е една од најпознатите и највлијателните жени во музичкиот свет. Но, патот...
Интима Лајфстајл

Колку години треба да биде постар мажот од жената за таа да биде среќна во љубовната врска?

М.Р.
Бакнувањето може да биде комплицирано, но другите работи ќе бидат многу поедноставни кога ќе разберете што сакате од една врска. Се чини дека жените најмногу...
Ви Препорачуваме Животни Приказни Слајдер

Искрено со Марионка, највозрасната Македонка која скокна со падобран: Животот е еден и нема реприза, исполнете ги вашите соништа! 

Кате Божиновска
Никогаш не е доцна да скокнете со падобран, тоа го докажа храбрата скопјанка Марионка Стефанова која за 70тиот роденден доби уникатен подарок, остварување на неисполнетата...
Ви Препорачуваме Интима Лајфстајл Слајдер

Од кога сте немале секс? ФРУСТРИРАНИ ЖЕНИ?! Не, многу полошо!

Еспресо
Долготрајната сексуална апстиненција не е добра за вас. Не само за срцето и умот, туку и за здравјето – еве што се случува ако немате...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Што остави зад себе ТЕЈЛОР ХОКИНС: Детали за неговиот приватен живот, наследството, дрогата, љубовта…

еспресо
Една од тајните на успехот на Foo Fighters на преминот од 1990-тите и 2000-тите беше влијанието на Тејлор Хокинс врз нивниот звук. Енергичен, див, тексаско-калифорнскиот...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

И ЛАВРОВ има тајна ЖЕНА и ЌЕРКА: Полина е кралица на забавите од „1001 ноќ“, живее во дом од 5 милиони евра, а ништо не работи!

Еспресо
Полина Ковалева е посвоена ќерка на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров и живее во Лондон, помеѓу луксуз и забава. Нејзиниот дом од 4,4...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Пријателите ја молат АЛИНА КАБАЕВА да разговара со ПУТИН: Но, таа не може ни да стигне до него!

Еспресо
Некои од пријателите на „тајната жена на Путин“ Алина Кабаева вршат притисок врз неа да побара од рускиот претседател да ја прекине војната. Но, сигурносниот...