17.8 C
Скопје
16:40 - 20 април, 2024

Ознака : ѓорѓе давид

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо
Пејачот и член на жирито во „Ѕвездите на Гранд“, Ѓорѓе Давид во јануари годинава имаше сообраќајна несреќа во Куманово, при што една жена го загуби...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Потресна исповед на Ѓорѓе Давид по сообраќајката во Македонија: Имав нервни растројства, ми се појавуваа слики во главата

Еспресо
Пејачот Ѓорѓе Давид си ја отвори душата и искрено проговори за сообраќајната несреќа на автопатот во Македонија во која, за жал, животот го загуби една...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Ѓорѓе Давид по страшната несреќа си купи нов автомобил: „Најбезбеден од понудените автомобили“

еспресо
Музичарот Ѓорѓе Давид Николиќ неодамна се најде во центарот на медиумското внимание поради тешката сообраќајна несреќа во која учествуваше во Македонија, каде со својот автомобил...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

„Воопшто не се чувствувам слободен“: Ѓорѓе Давид со нови детали за сообраќајната несреќа во која загина жена

Еспресо
Пред речиси две недели српскиот рок-музичар Ѓорѓе Давид усмрти жена во сообраќајна несреќа што се случи пред граничниот премин Табановце. Иако локалните органи му ги...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Ѓорѓе Давид детално за емоциите по фаталната несреќа: „Нешто ме јаде однатре, ослабнав пет килограми“

Еспресо
Откако одржа прес-конференција на која за првпат зборуваше за сите детали од кобната несреќа во која учествуваше, Ѓорѓе Давид ја отвори душата за „Гранд“ и...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Прва прес-конференција на Ѓорѓе Давид: Доживеав страшен шок кога ја слушнав состојбата на моето семејство

Еспресо
Српскиот пејач Ѓорѓе Давид, ја одржа својата прва прес-конференција во Белград по тешката сообраќајна несреќа, во која загина 49-годишна кумановка пред граничниот премин Табановце. Меѓу...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) „Многу лошо сум“: Се огласи Ѓорѓе Давод на прес-конференција, „скршен“ од страшните слики што го прогонуваат

Еспресо
Пејачот Ѓорѓе Давид одржа прес-конференција по сообраќајната несреќа во Македонија, кога усмрти жена по судир на автопат. Рокерот на конференцијата се појави во црно, видно...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Ѓорѓе Давид ја напушти Македонија, за утре закажа прес-конференција

Еспресо
Српската музичка ѕвезда Ѓорѓе Давид официјално ја напушти Македонија, откако доби одобрение од судските институции. По напуштање на земјава, Давид закажа конференција за печат за...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) „Лажеш злато“: Прв настап на Ѓорѓе Давид по сообраќајната несреќа, за ова ќе се зборува!

Еспресо
На пејачот се уште му е изречена забрана за напуштање на Македонија, а документите му се одземени. Ѓорѓе Давид во неделата вечерта го одржал својот...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Се огласи Ѓорѓе Давид со молба со медиумите и фановите: „Секој наслов ми прави проблем и предизвикува омраза кај луѓето“

Еспресо
Сообраќајната несреќа од која беше дел и познатиот рокер Ѓорѓе Давид, член на жирито на Ѕвездите на Гранд, и понатаму останува актуелна за регионот, особено...