Tag : ѓорѓе давид

Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Оваа ноќна мора нека биде позади нас: Карлеуша му упати поддршка на Ѓорѓе Давид кој заболе од корона! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пејчаката Јелена Карлеуша упати јавна поддршка на Инстаграм и посака брзо опоравување на својот колега Ѓорѓе Давид кој заболе од коронавирусот. Јелена на „стори“ објави...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Ѓорѓе Давид позитивен на коронавирус: Очаен сум, ова е пекол!

Ѓорѓе Давид (55) е позитивен на COVID – 19, коронавирусот. – За жал… потврдено е дека имам коронавирус. Не разбирам… Очаен сум. Вирусот ќе помине....
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Ѓорѓе Давид: Веќе трет ден сум во болница, ги чекам резултатите од тестот за коронавирус

Еспресо
Познатиот српски рокер и член на жирито во „Ѕвезде Гранда“, Ѓорѓе Давид, се огласи на социјалната мрежа Инстаграм, каде напиша дека веќе трет ден се...