21.8 C
Скопје
18:13 - 30 мај, 2024

Ознака : кеба

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Цеца нема да биде во жирито на „Ѕвездите на Гранд“, еве кој ќе ја заменува

еспресо
Многу промени ќе има во жирито на „Ѕвезде Гранда“ оваа сезона. Денеска се снима уште една епизода од музичкото натпреварување „Ѕвезде Гранда“, а Цеца Ражнатовиќ,...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Саша Поповиќ во шок поради тоа што Кеба го направи среде емисија: „Дали си ти нормален? Ова не сум го доживеал 20 години“

jasmina.kantardzieva
Саша Поповиќ беше шокиран од она што го направи Драган Којиќ Кеба, кој има толкаво искуство на телевизијата и на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“....
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Кеба ги откри новите промени во „Ѕвездите на Гранд“: „Ќе бидам уште во оваа емисија“

еспресо
Драган Којиќ – Кеба ги откри новите промени во Ѕвездите на Гранд. Инаку, тој моментно е член на жирито во популарната емисија на местото на...
Ви ПрепорачувамеСлајдерСцена

Никогаш повеќе не го видов: Кеба вечно ќе се сеќава што му кажал Тома Здравковиќ

Еспресо
На улицата Скадарлија во Белград, пред бројот 28, вчера беше откриен споменикот на легендарниот фолк пејач Тома Здравковиќ. Почест му оддаде и пејачот Драган Којиќ...
БалканСлајдерСцена

Му останала должна на бившиот свекор? Северина наводно му должи на Кеба 70.000 евра

Еспресо
Пејачката Северина Вучковиќ наводно му должи на поранешниот свекор Драган Којиќ Кеба 70.000 евра, јавуваат локалните медиуми. Според медиумите, пејачката поголемиот дел од времето за...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Паника поради корона: Северина ја дезинфицираше целата вила на Кеба (ВИДЕО)

Еспресо
Северина Којиќ (47) деновите ги поминува во Белград во семејната вила на сопругот Игор Којиќ (32). Со нив во домашна изолација се и неговите родители...
ЛајфстајлСцена

Кеба доживеа несреќа! Пејачот повреден за време на снимањето, трпел болки, па завршил на ургентно!

Igor
Пејачот Драган Којиќ Кеба за време на имитацијата во склоп на емисијата „Твоето лице ми звучи познато“, доживеа незгода. Пејачот бил позади завесата која требала...
ЛајфстајлСцена

Го исмеваат свекорот на Северина поради лошо нацртаните веѓи: „Кеба веѓа“ (ФОТО)

Igor
Свекорот на Северина Којиќ, Драган Којиќ Кеба, внимава на својот изглед, а еден од третманите на кои оди е и јапонското исцртување на веѓите. Судејќи...
ЛајфстајлСцена

Изгледа ова е крајот: Северина се разведува, Игор се отселил од станот? (ФОТО)

Igor
По се изгледа дојде крајот за бракот на хрватската ѕвезда Северина и Игор. Барем така пишуваат сите медиуми во соседството и потенцираат дека Игор веќе...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Од што се плаши Северина: Ја ангажирале и бајачката на Кеба за спас

Igor
Северина и нејзиниот сопруг се уверени дека некој им фрлил црна магија, па затоа побарале помош од семејството на Игор, кои им ја препорачале својата...